Мама 365

Сега е сезона на свеж грашок, тој е одличен извор на витамини А и Ц, железо, протеини и калциум. Ако кожата на грашокот не е добра за бебето, обидете се што ...
сите 7 | | | веќе видена

Лековитите својства на копривата одамна се познати, а соковите и чаевите од коприва се користат како рецепт во народната медицина. Потребно е: 30 листови на ...
сите 4 | | | веќе видена

Многу родители во воспитувањето на децата најчесто применуваат казни за да спречат некои несакани однесувања, но подобри се наградите за посакувано однесување. ...
сите 33 | | | веќе видена

Ставете во блендер една шолја свежи или замрзнати боровници, две шолји бадемово или кокосово млеко, половина супена лажица домашен мед и малку цимет па добро ...
сите 5 | | | веќе видена

Веруваме дека вашето малечко ќе ужива во вкусот на оваа здрава кашичка која е богата во витамини и железо. Потребни состојки: неколку листови спанаќ две ...
сите 4 | | | веќе видена

next