24 Фудбал

Македонскиот голман, Столе Димитриевски синоќа имаше деби натпревар за Рајо Ваљекано, тој е задоволен од својот настап. Шпанија Димитриевски конечно дебитираше ...
сите 24 | | | веќе видена

Со гол од пенал, кој претходно беше досуден со помош на ВАР технологијата, аргентинскиот гигант обезбеди пласман во големото финале од Копа Либертадорес, дали ...
сите 38 | | | веќе видена

„Кралевите“ во понеделникот се разделија со Хулен Лапотеги а соопштението кое беше испратено не им се допадна дури и на дел од фановите на Реал Мадрид, но ...
сите 134 | | | веќе видена

Илија Несторовски го постигна својот петти погодок во Серија Б оваа сезона, Македонецот вечерва ја запечати победа од 0-3 на Палермо на гостувањето кај Карпи. ...
сите 20 | | | веќе видена

Сантијаго Солари попладнево ја имаше првата средба со новинарите, вели дека во соблекувалната има група на шампиони и воини кои се желни што побрзо да се ...
сите 79 | | | веќе видена

„Кралевите“ вчера се разделија со Хулен Лопетеги а до сега само еден играч преку социјалните мрежи се збогува со тренерот, Мариано Диаз се заблагодари за ...
сите 166 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо е горд што не е како другите играчи кои на залезот од кариерата се селат во далеку послаби лиги за многу пари и смета дека ја заслужува ...
сите 51 | | | веќе видена

Иако се најавуваше дека во текот на вчерашниот ден, Антонио Конте ќе биде назначен за нов тренер на Реал Мадрид по отказот за Лопетеги, до тоа не дојде, а ...
сите 209 | | | веќе видена

Од синоќа Хулен Лопетеги и официјално не е повеќе тренер на Реал Мадрид, кралскиот клуб му врачи отказ поради очајните резултати на стартот од оваа сезона. ...
сите 219 | | | веќе видена

Малку недостасуваше да дојде до голем инцидент на дербито во Лондон откако офанзивецот на домаќините во една прилика го испровоцира неговиот противник, а овој ...
сите 35 | | | веќе видена

Италијанскиот фудбалски стратег сака својот препознатлив систем на игра да го пренесе и во Реал Мадрид, тој наводно побарал од раководството на шпанскиот ...
сите 219 | | | веќе видена

next