24 Фудбал

Кризата која го зафати Вардар продолжува, Работнички попладнево со 0-1 го доби градското дерби, Шкендија избега на +6 на врвот на табелата откако со високи 5-0 ...
сите 46 | | | веќе видена

Документите од „Фудбал ликс“ откриваат дека светската куќа на фудбалот покренала иницијатива за промена на правилата за трансфери откако Мино Рајола си ...
сите 9 | | | веќе видена

„Каталонците“ полека ја отвараат вратата за враќање на Нејмар на Камп Ноу, но за да се случи тоа, напаѓачот треба да исполни неколку услови и прв да повлече ...
сите 23 | | | веќе видена

Останува отворено прашањето колку Манчестер јунајтед ќе биде активен во преодниот рок кој е мошне близу, фановите се децидни во тоа дека потребни се засилувања ...
сите 129 | | | веќе видена

Младата Кариока веќе постигна еден гол во своите три настапи во новата сезона од Примера под кормилото на Солари, тој издвои двајца свои соиграчи кои му ...
сите 25 | | | веќе видена

Скапото засилување за Евертон ги оправдува средствата вложени за него, тој веќе го привлече вниманието на светската фудбалска јавност, а брзо се адаптираше во ...
сите 6 | | | веќе видена

Медиумите од Шпанија и Англија пренесоа за интересна клаузула во договорот за трансфер на Филипе Кутињо, а медиумите од Германија пишуваат дека и „Милионерите“ ...
сите 45 | | | веќе видена

Никлас Бендтнер одлучи да ја повлече жалбата па пресудата од 50 дена затвор стапува на сила, сепак се уште не е јасно кога напаѓачот ќе ја одработи казната и ...
сите 6 | | | веќе видена

Напаѓачот на Милан на социјалните мрежи упати извинување за своето однесување на дербито, откако ги загуби нервите по добивањето на црвениот картон, но, тоа не ...
сите 45 | | | веќе видена

„Светците“ попладнево излегоа со медицинскиот билтен по вчерашните повреди на Нејмар и Килијан Мбапе, за 48 часа ќе се знае повеќе, но вестите за Бразилецот не ...
сите 108 | | | веќе видена

Медиумите од Англија отркиваат нови детали за клаузулата која ја договориле Барселона и Ливерпул при продажбата на Филипе Кутињо, „Каталонците“ доколку сакаат ...
сите 19 | | | веќе видена

Аргентина со Лео Меси досега не успеа да освои трофеј, Аргентинците имаа лош настап на Светското првенство во Русија, Икарди сега повторно е во составот и вели ...
сите 6 | | | веќе видена

Според италијанските медиуми, ниту Кристијано Роналдо нема да бида меѓу тројцата финалисти за престижната награда „Златна топка“ која се доделува за најдобриот ...
сите 52 | | | веќе видена

„Фути хедлајнс“ кој вообичаено ги открива дресовите на клубовите порано од тие официјално да бидат промовирани, ги извади трите варијанти на за идната сезона ...
сите 4 | | | веќе видена

next