24 Фудбал

Италија ги има Лихтенштајн и Финска во календарот за овој месец во рамките на квалификациите за Европското првенство во 2020. година, а селекторот на таа ...
сите 14 | | | веќе видена

Големиот новитет во форматот на Светското првенство кој ја отвора ширум вратата за поголем број учесници, ќе почне да функционира од следниот Мундијал кој во ...
сите 9 | | | веќе видена

Првиот човек на англискиот нисколигаш ги негираше обвинувањата дека се мешал во работата на Сколс на клупата на Олдам, тој додава дека поранешниот англиски ...
сите 36 | | | веќе видена

19 годишниот фудбалер на сплитски Хајдук веднаш беше санкциониран со исклучување од мечот во кој неговиот тим славеше со 3-1 над Хрватски Драговољац, неговиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед е приморан првиот натпревар со Барселона во четвртфиналето од Лигата на шампионите да го игра на Олд Трафорд и покрај тоа што според ждребот ...
сите 18 | | | веќе видена

УЕФА за оваа година реши да направи измена на ждрепката, па покрај тоа што денеска беа извлечени паровите за четвртфинале, беше одреден и патот до финалето. ...
сите 90 | | | веќе видена

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за четврфиналето од Лигата на шампионите, најинтересниот дуел ќе биде помеѓу Барселона и Манчестер јунајтед. Лига на ...
сите 34 | | | веќе видена

Агентот на Герет Бејл, Џонатан Барнет објасни зошто Велшанецот имал конфликт со Зинедин Зидан во минатото и додава дека фудбалерот сака да продолжи со Реал и ...
сите 32 | | | веќе видена

УЕФА утре ќе ги одреди паровите за четвртфиналето во Лигата на шампионите, па слично како и во минатото, на социјалните мрежи се појавија заговори дека ...
сите 69 | | | веќе видена

Напаѓачот на Арсенал, Пјер Емерик Обамејанг очигледно е голем фан на стрип јунаците па вечерва на теренот против Рен славеше со маска на „Црвниот партнер“, ...
сите 5 | | | веќе видена

Динамо Загреб со предност од 1-0 отпатува во Португалија, но таму загуби со 3-0 и го завршува настапот во Европа, Севиља доживеа елиминација во Прага во меч со ...
сите 49 | | | веќе видена

Челси и Арсенал денеска изборија пласман во четвртфиналето од Лига Европа и ја потврдија импресивната сезона за англиските клубови во големите континентални ...
сите 56 | | | веќе видена

Арсенал иако имаше два негатива по мечот во Франција, денеска славеше со 3:0 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето од Лига Европа, Интер на свој терен ...
сите 49 | | | веќе видена

Валенсија беше на прагот од елиминација откако Краснодар во завршницата имаше резултат кој го носи во четвртфиналето од Лига Европа, од останатите реванш ...
сите 56 | | | веќе видена

Валенсија беше на прагот од елиминација откако Краснодар во завршницата имаше резултат кој го носи во четвртфиналето од Лига Европа, од останатите реванш ...
сите 56 | | | веќе видена

next