24 Фудбал

Првиот човек на „колчонероси“, Енрике Серезо одговори на провокациите кои вчера ги упати Кристијано Роналдо, вели дека Португалецот нема пет титули во Лигата ...
сите 106 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пишуваат дека семејството на Емилијано Сала може да остане без надоместок на штета од 600.000 фунти откако Кардиф направил грешка при ...
сите 53 | | | веќе видена

Иако многумина во Манчестер Сити гледаат еден од главните конкуренти за трофејот во Лигата на шампионите, Пеп Гвардиола смета дека тие се далеку од таков ...
сите 45 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо синоќа се врати во Мадрид но замина разочаран, Јувентус со 2-0 беше поразен од Атлетико и ќе има тешка задача во Торино да ја надополни ...
сите 106 | | | веќе видена

ПСЖ вечерва играше заостанат меч од Лиг 1 против Монпеље, домаќините триумфираа со убедливи 5-1 а потегот на мечот го имаше Анхел Ди Марија. Франција Вечерва ...
сите 10 | | | веќе видена

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне се најде во центарот на вниманието по мечот со Јувентус поради непристојниот гест кога се фати за меѓуножјето и ...
сите 68 | | | веќе видена

Атлетико Мадрид со 2-0 го победи Јувентус во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, италијанскиот тим ќе има тешка задача на реваншот во ...
сите 122 | | | веќе видена

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне имаше свое шоу покрај аут линијата по водството на неговиот тим против Јувентус, Аргентинецот се фати за ...
сите 68 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо се врати во Мадрид на дуел со големиот ривал на Реал, Атлетико, овој пат во дрес на Јувентус. Лига на Шампиони Како што и се очекуваше, ...
сите 106 | | | веќе видена

Видео технологијата игра клучна улога на дуелите Атлетико-Јувентус и Шалке-Манчестер Сити, во Мадрид е поништен пенал за домаќините, а во Гелзенкирхен пак ...
сите 122 | | | веќе видена

Атлетико Мадрид и Јувентус ја започнуваат осминафиналната битка во Лигата на шампионите, Диего Симеоне и Масимо Алегри ги одбраа фудбалерите со кои ќе го ...
сите 106 | | | веќе видена

Маурицио Сари објасни зошто Нголо Канте не игра на позицијата на која се прослави изминативе години, вели дека Французинот не знаел брзо да ја додава топката и ...
сите 97 | | | веќе видена

Интер испрати официјално соопштение откако врз Мауро Икарди беа извршени серија тестови, „нероаѕурите“ велат дека прегледите не покажале значајни промени во ...
сите 140 | | | веќе видена

Суарез за момент стана главна тема помеѓу љубителите на фудбалот по синоќешниот меч со Лион, гостување кое влезе во неговата непосакувана листа од статистиката ...
сите 64 | | | веќе видена

next