24 Фудбал

Доста фрустрирачки беше поразот пред своја публика за ѕвездите на Барса изминатиов викенд, а камерите регистрираа и расправија помеѓу Пике и Суарез по ...
сите 8 | | | веќе видена

Антонио Конте конечно ги прокоментира гласините кои го поврзуваа со тренерското столче на „Сантијаго Бернабеу“ и одговори на прозивката од Серхио Рамос Шпанија ...
сите 10 | | | веќе видена

Според пишувањата на Мундо Депортиво, Сантијаго Солари ќе проодлжи на кормилото на „Кралевите“ до крајот на сезоната, документите веќе се испратени до ...
сите 90 | | | веќе видена

Жозе Мурињо распали по оние кои употребуваат статистика за да го анализираат настапот на Манчестер јунајтед во градското дерби кое го загубија со 3-1. Англија ...
сите 44 | | | веќе видена

Медиумите од Германија пренесуваат за голем инцидент по поразот на Баерн на гостувањето во Дортмунд, Франк Рибери му удрил три шлаканици на новинарот на беИН ...
сите 38 | | | веќе видена

Реал Мадрид триумфираше на гостувањето кај Селта со 2-4 и ја забележа четвртата победа под водство на Сантијаго Солари, сега Флорентино Перез треба да одлучи ...
сите 77 | | | веќе видена

Јувентус со победа се враќа од Милано откако со 2-0 ги победи росонерите, Гонзало Игуаин повеќе му помогна на својот поранешен клуб отколку на сегашниот откако ...
сите 57 | | | веќе видена

Без победник заврши првиот меч од мега финалната пресметка во Копа Либертадорес меѓу лутите ривали Бока Јуниорс и Ривер Плата, 2:2 беше резултатот на ...
сите 22 | | | веќе видена

Манчестер Сити го доби големото градско дерби со Манчестер јунајтед, избраниците на Пеп Гвардиола славеа со 3-1 и се вратија на врвот на табелата. Англија ...
сите 28 | | | веќе видена

Маурицио Сари стана првиот тренер кој останал непоразен на првите 12 мечеви во Премиерлигата, но Челси остана без два планирани бода откако одигра само 0-0 ...
сите 11 | | | веќе видена

Аталанта го доби локаларното дерби со Интер со убедливи 4-1, домаќините во првиот дел пропуштија неколку добри шанси, но наплатија во продолжението и тоа ...
сите 12 | | | веќе видена

По натпреварот со Јувентус, Пол Погба кога се поздравувал со навивачите на италијанскиот тим им кажал дека сака да се врати во Торино, а тоа не е она што ...
сите 62 | | | веќе видена

Наполи со пресврт во вториот дел стигна до победа од 1-2 и три бода на гостувањето кај Џенова во меч кој беше прекинат поради обилни врнежи од дожд и вода на ...
сите 8 | | | веќе видена

Тотенхем го доби малото лондонско дерби со Кристал Палас, Хуан Фојт го постигна својот деби погодок во Премиерлигата и донесе три бода за „Спарси“. Англија ...
сите 6 | | | веќе видена

Големото дерби на „Сигнал Идуна Парк“ заврши со победа на домаќините по голем пресврт во вториот дел, „Милионерите“ го совладаа Баерн Минхен со 3-2. Германија ...
сите 31 | | | веќе видена

Првиот финален натпревар од Копа Либертадорес меѓу најголемите ривали Бока Јуниорс и Ривер Плата нема да се одигра денеска поради силното невреме кое го зафати ...
сите 42 | | | веќе видена

next