24 Фудбал

Ливерпул со водство од 2-0 ќе излезе на теренот во Порто и ќе се обиде да ја сочува предноста и да се пласира во полуфиналето од Лигата на шампионите. Лига на ...
сите 34 | | | веќе видена

За разлика од првиот меч кога имаше некои чудни одлуки во тимот, Пеп Гвардиола овој пат реши да не ескпериментира, добра вест за Тотнем е тоа што Деле Али е ...
сите 84 | | | веќе видена

Рами Абас Иса се огласи на социјалните мрежи откако АС денеска објави дека Мохамед Салах ја „спукал“ со Јирген Клоп и сака да замине од Енфилд по крајот на ...
сите 28 | | | веќе видена

По вчерашната елиминација од Лигата на шампионите, Масимо Алегри изјави дека ќе остане во Јувентус и покрај шпекулаците кои беа актуелни претходно дека ова е ...
сите 45 | | | веќе видена

Од денеска Лука Јовиќ е фудбалер на Ајнтрахт Франкфурт, како што и се очекуваше германскиот клуб ја активираше опцијата и го откупи српскиот напаѓач. Германија ...
сите 23 | | | веќе видена

Мајката на Кристијано Роналдо вели дека ЦР7 бил тажен по елиминацијата од Ајакс во Лигата на шампионите бидејќи целта му била да игра ново финале. Лига на ...
сите 92 | | | веќе видена

Мадридски АС попладнево пренесе дека Мохамед Салах побарал од Ливерпул да биде продаден летоска, Египјанецот се рашил на ваков чекор откако ја „спукал“ со ...
сите 28 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Ајакс, Матијас де Лихт со синоќешниот настап и постигнат гол само си ја крена цената на пазарот која и онака е многу висока. Шпанија Ајакс игра ...
сите 98 | | | веќе видена

Медиумите од Италија веднаш почнаа да прават пресметки за тоа како ќе се одрази синоќешниот пораз од Ајакс врз финансиите на Јувентус, „бјанконерите“ останаа ...
сите 98 | | | веќе видена

Џоунс ни одблизу не беше вистински ривал на првата ѕвезда на Каталонците на теренот, а дефанзивецот ги собра шегите на негова сметка откако на неколку пати ...
сите 67 | | | веќе видена

Веројатно мотивот е Кристијано Роналдо, поранешниот неколкугодишен член на Реал Мадрид кој заврши сезонава во елитното европско клупско натпреварување, ...
сите 98 | | | веќе видена

Италијанскиот весник пишува дека Елмас веќе влегол во нотесот на извршниот директор на Нероаѕурите, за Македонецот се вели дека е дел од плановите за иднината ...
сите 18 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскјер синоќа загуби на Камп Ноу со 3-0 и со Манчестер јунајтед беа елиминирани од Лигата на шампионите, а на пресот доживеаја еден непријатен ...
сите 111 | | | веќе видена

next