24 Фудбал

Арсенал уште еднаш го победи Наполи, овој пат на негов терен со 1-0, стрелец на голот беше Лаказет. Лига на Шампиони Лаказет во 36. минута постигна прекрасен ...
сите 22 | | | веќе видена

Ајнтрахт е единствениот тим кој вечерва ја надполни негативата од првиот меч и се пласираше во полуфинале, Челси, Арсенал и Валенсија со нови победи го ...
сите 42 | | | веќе видена

Неколку фанови на Бенфика се во трка со времето да го проследат мечот на својот тим против Ајнтрахт откако отпатуваа во погрешент Франкфурт. Лига Европа На ...
сите 31 | | | веќе видена

Мадридскиот весник близок до кралскиот клуб, „Марка“ тврди дека трансферот на Еден Азар во Реал Мадрид е речиси завршена работа и наскоро тој и официјално ќе ...
сите 67 | | | веќе видена

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Фабио Капело во разговор со „Скај Спортс“ откри дека кралскиот клуб ќе има буџет од половина милијарда евра во летниот ...
сите 55 | | | веќе видена

Еден интересен момент се случи на мечот меѓу Барселона и Манчестер јунајтед кој не беше забележан за време на преносот. Лига на Шампиони Оле Гунар Солскјер му ...
сите 55 | | | веќе видена

Муса Сисоко открива дека синоќа неколку минути мислел дека Тотнем е елиминиран од Лигата на шампионите, не знаел дека голот на Рахим Стерлинг е поништен. Лига ...
сите 58 | | | веќе видена

Талентираниот Германец има важечки договор со актуелниот англиски првак до 2021. година, иако пристигнуваат најави дека е подготвен новиот договор за него, ...
сите 48 | | | веќе видена

Италијанскиот фудбалски стратег откако си замина од клупата на Челси ланското лето, се уште е без ангажман, а тој сигурно ќе се врати идната сезона, веројатно ...
сите 16 | | | веќе видена

Џентлменски потег на Граѓаните по елиминацијата во четвртфиналето во Лигата на шампионите, тимот на Гвардиола не го криеше разочарувањето на теренот по ...
сите 11 | | | веќе видена

Од поодамна е познато дека Ван Дијк и Сала одлично соработуваат во тимот од Енфилд, токму холандскиот дефанзивец упатуваше голема поддршка до својот соиграч во ...
сите 44 | | | веќе видена

Тотнем ја дочека својата шанса за одмазда, а истата беше толку слатка што прогресираше во полуфиналето од елитното европско клупско натпреварување, идната ...
сите 45 | | | веќе видена

Луис Суарез и Филипе Кутињо ќе се вратат на Енфилд за дуелот од полуфиналето во Лигата на шампионите, но Јирген Клоп ги предупредува дека нема да има ...
сите 41 | | | веќе видена

Голот на Фернандо Љоренте за 4-3 кој на крајот се покажа како одлучувачки за пласман на Тотнем во полуфиналето предизвика голема дебата, Шпанецот играше со ...
сите 58 | | | веќе видена

Тотнем во луд меч на Етихд го елиминираше Манчестер Сити и закажа полуфинале со Ајакс кој е најголемиот хит во Лигата на шампионите оваа сезона, овие два клуба ...
сите 108 | | | веќе видена

next