24 Фудбал

Нејмар и ова лето ќе доминира во трансфер шпекулациите, Бразилецот сака да го напушти ПСЖ и да се врати во Барселона, но зделката воопшто не е лесна и сагата ...
сите 144 | | | веќе видена

Матијс де Лихт утре треба да ги помине медицинските тестови и да потпише за Јувентус, а дел од заслугите за овој трансфер му се препишуваат и на Кристијано ...
сите 129 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар, Џанлука Ди Марцио вели дека во текот на денешниот ден и најситните детали околу трансферот на Елиф Елмас во Наполи ќе бидат договорени и ...
сите 39 | | | веќе видена

Медиумите од Франција пренесуваат дека Нејмар на состанокот со спортскиот директор Леонардо уште еднаш повторил дека сака да замине од „Паркот на принцовите“, ...
сите 144 | | | веќе видена

Голем број на медиуми од Англија доцна вечерва пренесоа дека Давид де Хеа ќе стави потпис на нов договор со Манчестер јунајтед, Шпанецот ќе стане најплатен ...
сите 99 | | | веќе видена

Нејмар се врати во ПСЖ, Бразилецот утрово одработи тренинг во теретана а имал и средба со спортскиот директор Леонардо, сонародниците разговарале за санкцијата ...
сите 144 | | | веќе видена

Вестите дека е постигнат договор меѓу Лестер и Манчестер јунајтед се избрзани, преговорите меѓу двата клуба за трансферот на Мегваер продолжуваат. Англија ...
сите 33 | | | веќе видена

Во англискиот фудбалски шампионат од новата 2019/20 сезона ќе стартува новото правило кое и официјално беше потврдено од челниците на Премиерлигата, со тоа ...
сите 4 | | | веќе видена

Данецот е речиси перфектната алтернативна опција за Манчестер јунајтед доколку Погба си замине ова лето, пишува „Индипендент“, меѓутоа, тоа нема да биде лесна ...
сите 99 | | | веќе видена

Подолг период Бразилецот се поврзува со враќање во Премиерлигата, но, не во Ливерпул, туку во Манчестер јунајтед, иако низ одредени медиуми излезе информација ...
сите 27 | | | веќе видена

Велшанецот вели дека Јувентус е клуб кој едноставно тешко се одбива, тој веднаш штом разбрал за интересот од Торино, не се двоумел во однос на тоа каква одлука ...
сите 6 | | | веќе видена

Аргентинецот јасно посочи дека сака да се докажува под кормилото на новиот тренер на Старата дама, Маурицио Сари, меѓутоа Рома притиска на негов трансфер, па ...
сите 26 | | | веќе видена

next