24 Фудбал

Францускиот стратег си замина и настана целосен крах во Реал Мадрид кој ја бележи една од своите најлоши сезони во историјата, сега тој се врати, а веднаш по ...
сите 246 | | | веќе видена

Шпанскиот голман наводно има барање до челниците на Премиерлигашот да добива неделна плата во износ на онаа која ја заработува Чилеанецот Алексис Санчез, ...
сите 21 | | | веќе видена

Довчерашниот фудбалски стратег вели дека иако и ветил на својата сопруга дека ќе се повлече на 55 годишна возраст, продолжил до 65, последниот негов ангажман ...
сите 13 | | | веќе видена

Офанзивецот вели дека секогаш кога е заедно со својот татко разговараат за казната која ја добивал, а истата сега ја сподели јавно во интервјуто за Гардијан. ...
сите 10 | | | веќе видена

Судот ја одреди казната за 27-годишниот Пол Мичел кој влезе во терен на мечот меѓу Бирмингем и Астон Вила и го удри гостинскиот фудбалер Џек Грејлиш. Англија ...
сите 27 | | | веќе видена

Голем дел од медиумите од Шпанија пренесуваат дека Зинедин Зидан дал зелено светло за враќање на Сантијаго Бернабеу, бордот на директори на Реал попладнево ќе ...
сите 246 | | | веќе видена

Сопругата и агент на Мауро Икарди не сака многу да зборува за последниот состанок со Интер, само кажа дека тој бил позитивен. Италија Ванда вели дека главната ...
сите 62 | | | веќе видена

Серхио Рамос се огласи на социјалните мрежи и даде одговор на прашањата кои ги имаат најголемиот дел од фановите на Реал Мадрид по кошмарните седум дена во кои ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми е втор на листата според вредноста на фудбалерите кои играат во Хрватска. Македонија „Трансфермаркт“ направи тим од ...
сите 3 | | | веќе видена

Тренерот на Ница, Патрик Виеира го искоментира клучниот момент на натпреварот против Марсеј кој го загубија со 1-0. Франција Балотели синоќа стана првиот играч ...
сите 20 | | | веќе видена

27-годишниот Пол Мичел е идиотот на колото, навивачот на Бирмингем влезе во терот и го удри капитенот на Астон Вила, Џек Грејлиш, тој заврши во полициска ...
сите 27 | | | веќе видена

Јувентус доминира во Серија А, но има проблем во Лигата на шампионите, треба да надополни негатива од 2-0 по првиот меч со Атлетико Мадрид, мисија која не е ...
сите 55 | | | веќе видена

Сантијаго Солари денес би требало да дознае дали останува на кормилото на Реал до крајот на сезоната или пак ќе добие отказ, медиумите во меѓувреме шпекулираат ...
сите 35 | | | веќе видена

Жозе Мурињо вели дека Серхио Рамос намерно го удрил Лео Меси во финишот на првиот дел, верува дека капитенот на Реал Мадрид со овој потег сакал да ја вжешти ...
сите 38 | | | веќе видена

next