24 Фудбал

Веројатно шпекулациите за евентуално враќање на португалскиот стратег на клупата на шпанскиот гигант, не го загрижуваат Солари кој ја обавува таа функција во ...
сите 128 | | | веќе видена

Норвежанецот ќе седне на жешкото столче на тимот од Олд Трафорд, тој доаѓа од клупата на Молде, а дебито како тренер на Манчестер јунајтед ќе го има ...
сите 126 | | | веќе видена

На човекот од Манчестер јунајтед задолжен за нивниот веб сајт му се испушти и случајно објави кој ќе биде привремениот тренер на тимот по заминувањето на Жозе ...
сите 215 | | | веќе видена

Ништо од финале на Светското клупско првенство меѓу Реал Мадрид и Ривер Плејт, Ал Аин по подобро изведување на пенали го елиминира аргентинскиот тим, ...
сите 83 | | | веќе видена

Спротивно на тврдењата на Ванда Нара, Мауро Икарди на маса има нов договор од Интер и плата од 6 милиони евра по сезона, напаѓачот се уште нема одговорено на ...
сите 18 | | | веќе видена

Французинот веројатно е најсреќен во моментов, а на Островот подолг период се шпекулираше дека неговиот статус во Манчестер јунајтед зависи од разврската со ...
сите 151 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед му врачи отказ на Жозе Мурињо, Португалецот скапо ќе го наплати заминувањето од Олд Трафорд. Англија Неславно заврши периодот на Жозе Мурињо ...
сите 146 | | | веќе видена

Шпанскиот репрезентативец се поизвесно е дека е на излезна врата од гигантот, по пет години, повторно Манчестер Сити тргнува во обид да дојде до неговиот ...
сите 27 | | | веќе видена

Португалскиот фудбалски агент вели дека заслугата за тој трансфер му припаѓа на Ањели, подвлече дека неговиот клиент изразил желба да игра за италијанскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Офанзивниот фудбалер на Јувентус, Пауло Дибала на својот твитер профил постираше фотографија со Пол Погба и влеа надеж кај навивачите на италијанскиот шампион ...
сите 302 | | | веќе видена

Спортскиот директор на „светците“, Антеро Енрике соопшти дека Адриен Рабио нема да стави потпис на нов договор, фудбалерот од средниот ред изразил желба да ...
сите 21 | | | веќе видена

next