24 Фудбал

Барселона и Нејмар не се разделија пријателски, клубот и играчот си „пуштија“ неколку тужби по разделбата но тоа не го спречи Бразилецот денеска да ги посети ...
сите 17 | | | веќе видена

Боатенг веќе неколку седмици по ред се поврзува со трансфер во ПСЖ, францускиот тим најде идеја како да се договори со Баерн Минхен, но за истата очигледно не ...
сите 40 | | | веќе видена

Фудбалерите на Фиорентина беа и повеќе од расположени за игра на мечот против Киево на домашен терен, истиот беше отворен со фантастичен гол, а резултатот го ...
сите 40 | | | веќе видена

Жозе Мурињо има само убави зборови за навивачите на Манчестер јунајтед кои се незадоволни од извршниот потпретседател Ед Вудворд и сопствениците на клубот, ...
сите 148 | | | веќе видена

Бразилецот се најде во чудна ситуација за него на гостувањето на Реал Мадрид кај Џирона, откако Лопетеги се реши да го повлече од игра уште во 60. минута од ...
сите 92 | | | веќе видена

Сениорите идниот месец почнуваат со своите настапи во најновото натпреварување на УЕФА, Лигата на нации, а првиот противник е аутсајдер кој мора да се победи, ...
сите 93 | | | веќе видена

Бразилецот го имаше своето деби за Реал Мадрид Кастиља, а на дебито се прослави со една финта во бразилски стил со што ги освои симпатиите на фановите на ...
сите 22 | | | веќе видена

„Нероаѕурите“ приредија ново разочарување за фановите, Торино вечерва од „Џузепе Меаца“ си замина со бод и покрај тоа што Интер на полувреме водеше со 2-0. ...
сите 10 | | | веќе видена

Иван Ракитиќ реши јавно да проговори за гласините кои го поврзуваат со ПСЖ, Хрватот вели дека ниту еден клуб не може да му го понуди она што може Барселона па ...
сите 10 | | | веќе видена

„Росонерите“ прокоцкаа голема предност на гостувањето кај Наполи, домаќините со пресврт стигнаа до триумф од 3-2 во дербито на второто коло од Серија А Италија ...
сите 43 | | | веќе видена

Ливерпул ја забележа и третата победа оваа сезона во Премиерлигата откако вечерва на Енфилд со минимални 1-0 славеше над Брајтон. Англија Брајтон во минатото ...
сите 32 | | | веќе видена

„Старата Дама“ ја доби пресметката со Лацио пред своите фанови со 2-0, Пјаниќ со полуволеј го отвори резултатот а Манџукиќ ги реши дилемите околу победникот ...
сите 27 | | | веќе видена

Топчиите ги израдуваа своите фанови совладувајќи го својот градски ривал, но мечот тргна лошо за домаќините кои мораа да се враќаат по негатива, за победата да ...
сите 37 | | | веќе видена

Вулверхемптон го сопре шампионот, „Волците“ со борбена игра си обезбедија реми од 1-1 и бод против фаворитот, но „Граѓаните“ има за што да жалат откако примија ...
сите 6 | | | веќе видена

Пристигнувањето на Кристијано Роналдо во Торино предизвика бум кога се во прашање акциите на Јувентус и „Старата Дама“ сега за прв пат вреди над 1 милијарда ...
сите 55 | | | веќе видена

next