24 Фудбал

Спортскиот директор на „светците“, Антеро Енрике соопшти дека Адриен Рабио нема да стави потпис на нов договор, фудбалерот од средниот ред изразил желба да ...
сите 21 | | | веќе видена

Голем број на извори од Англија пренесуваат дека „ѓаволите“ ја активирале опцијата за продолжување на соработката со Антони Марсијал за уште додатни 12 месеци. ...
сите 10 | | | веќе видена

Фудбалскате федерација на Индија го суспендираше на шест месеци најмладиот стрелец во нивната историја откако се испоставило дека тој лажел за својата возраст ...
сите 3 | | | веќе видена

Изминатиов викенд се комплетираше 17 коло од англиската Премиерлига, а понеделнички би можеле да ги сумираме резултатите од Фантази Премиерлига, симулација ...
сите 2 | | | веќе видена

Многу врева се крена по недосудениот пенал врз Пандев во судиското продолжение на мечот меѓу Рома и Џенова, особено поради фактот што судијата не побара помош ...
сите 12 | | | веќе видена

Горан Пандев смета дека стартот на Флоренци врз него бил чист пенал, но открива дека судијата не сметал така и бил толку многу уверен во својата проценка што ...
сите 14 | | | веќе видена

Португалецот смета дека го извел најдоброто од својата екипа на теренот од дербито викендов, против брза екипа како што е Ливерпул, тој вели дека е потребна ...
сите 74 | | | веќе видена

„Вочлицата“ им се врати на победите откако вечерва триумфираше над Џенова со 3-2, гостите во два наврати водеа а имаа и можност да го шокираат противникот во ...
сите 26 | | | веќе видена

Наполи со три бода си замина од незгодното гостување кај Каљари, Милик во судиското надоплнување биеше прекрасно од слободен удар и донесе минимална победа од ...
сите 24 | | | веќе видена

Благодарение на два гола на Џердан Шаќири во второто полувреме Ливерпул со 3-1 го победи Манчестер јунајтед и се врати на првото место во Премиерлигата. ...
сите 53 | | | веќе видена

„Старата Дама“ го доби градското дерби против „биковите“ со 0-1, стрелец на единствениот гол на мечот беше Кристијано Роналдо од белата точка Италија Јувентус ...
сите 24 | | | веќе видена

next