24 Фудбал

Каталонскиот весник Спорт денеска објави ексклзивна вест и пренесе дека претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подготвува неверојатна понуда за Нејмар ...
сите 68 | | | веќе видена

Лујџи Гелпа, новинар на „Ил џорнале“ вели дека Пеп Гвардиола има вербален договор со Јувентус за следните четири години, ова му го потврдил извор кој претходно ...
сите 56 | | | веќе видена

Челси нема да може да купува фудбалери во следниот преоден рок откако ФИФА одлучи да го одбие нивното барање за замрзнување на казната додека трае жалбата. ...
сите 19 | | | веќе видена

Долго време се пишуваше за иднината на Марио Манџукиќ во Јувентус, конечно двете страни најдоа заеднички јазик за продолжување на соработката. Италија Весникот ...
сите 4 | | | веќе видена

УЕФА преку соопштенија ги објасни спорните одлуки кои беа донесени со ВАР технологијата на мечевите од Лигата на шампионите. Англија Претходно објавивме зошто ...
сите 42 | | | веќе видена

27 годишниот Македонец постигна седум погодоци во досегашниот дел од сезоната во Чемпионшиплигата, Марсело Биелса често упатува пофалби за неговата форма која ...
сите 10 | | | веќе видена

Французинот потпиша за ПСЖ во 2016. година, само три дена откако Емери беше поставен за шеф на стручниот штаб на таа екипа, одигра 32 натпревари под негово ...
сите 8 | | | веќе видена

Се очекува наскоро Реал Мадрид да ја направи тренерска смена со која треба да биде свртен нов лист и да започне една нова ера. Шпанија Елиминацијата во Лигата ...
сите 49 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскјер наскоро ќе добие долгорочен договор со Манчестер јунајтед, со неверојатните резултати тој ги убедил челниците дека е вистинскиот човек за ...
сите 60 | | | веќе видена

Лидерите на Реал Мадрид демесла имаа средба на која се очекуваше да се реши иднината на Сантијаго Солари, како што пренесуваат медиумите од Шпанија, конечната ...
сите 62 | | | веќе видена

Вилијан ги запали социјалните мрежи откако вечерва против Динамо Киев погоди од слободен удар, голот е прекрасен, но уште поинтересно е тоа што погоди на ...
сите 26 | | | веќе видена

Челси и Наполи ја оправдаа фаворитската улога против Динамо Киев односно РБ Салцбург и триумфираа со 3-0, Валенсија славеше над Краснодар со 2-1. Лига Европа ...
сите 69 | | | веќе видена

Навивач на „ѓаволите“ се бори за свјот живот откако синоќа по крајот на мечот помеѓу ПСЖ и Манчестер јунајтед бил прободен со нож од таксист. Лига на Шампиони ...
сите 4 | | | веќе видена

Рома го отпушти Еузебио Ди Франческо по елиминацијата од Лигата на шампионите, на негово место се очекува да дојде Клаудио Раниери. Италија Рома иако мечот со ...
сите 67 | | | веќе видена

next