24 Фудбал

„Каталонците“ официјално потврдија дека е договорен трансферот на Малком, Бразилецот пристигнува на Камп Ноу од Бордо за 41 милион евра плус еден додатен ...
сите 88 | | | веќе видена

Со одличните игри на Светското првенство во Русија, Домагој Вида стана посакувана цел за неколку важни екипи, Бешикташ трие раце а тој најверојатно ќе се ...
сите 59 | | | веќе видена

Денеска беше извршена ждрепката за новата сезона од Ла Лига, првото коло се игра на 18. август а последното на 18. мај, пресметките помеѓу лутите ривали Барса ...
сите 33 | | | веќе видена

Претседателот на Палермо, Маурицио Ѕампарини не можеше да го сокрие бесот по одлуката на Фудбалската федерација на Италија да ја остави Парма во Серија А и ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако донесе четири нови имиња ова лето, Јирген Клоп сега ќе почне со продажба, Германецот сака да се раздели со седум фудбалери и во клупската каса да донесе ...
сите 69 | | | веќе видена

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека утрово во Барселона пристигнале агентите на Малком откако „Каталонците“ синоќа во доцните вечерни часови понудиле 41 ...
сите 98 | | | веќе видена

Милан и Јувентус се во преговори за неочекувана размена, Леонардо Бонучи по само една сезона може да се врати во Торино, а во спротивен правец да отиде Гонзало ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите од Италија пренесуваат дека медицинските тестови на Кристијано Роналдо со Јувентус откриле неверојатни бројки и покажале дека ЦР7 има тело на 20 ...
сите 64 | | | веќе видена

Пред пет часа изгледаше дека Рома го добива најголемото засилување ова лето откако со Бордо го договори трансферот на Малком вреден околу 40 милиони, но ...
сите 94 | | | веќе видена

Првиот човек на Пирели и малцински акционер во Интер, Марко Тронкети Провера изрази надеж дека Кинезите ќе го одврзат ќесето во иднина и ќе одговорат на ...
сите 69 | | | веќе видена

Според пишувањата на медиумите од Португалија, Реал Мадрид и Јувентус се обидуваат да го ангажираат левиот бек на Порто, Алекс Телеш кој во својот договор има ...
сите 23 | | | веќе видена

next