24 Фудбал

Шкендија дојде на само два бода до Вардар откако ја победи Македонија Ѓорче Петров со 5-1, а Вардарци одиграа само 0-0 против Ренова, Академија Пандев со ...
сите 49 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека директорите на Лестер имаат состанок на „Кинг Пауер“ стадионот по синоќешната трагедија и откриваат дека сопственикот на ...
сите 165 | | | веќе видена

Иако несреќата се случи пред повеќе од 15 часа, се уште ги нема информациите кои ги очекува целата јавност, но во меѓувреме се огласи редовниот пилот на ...
сите 176 | | | веќе видена

„Црвените“ одново се сами на врвот на табелата откако попладнево рутински го совладаа Кардиф со 4-1, Фулам забележа нов пораз и загуби дома од Борнмут. Англија ...
сите 11 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола го прокоментира заминувањето на Кристијано Роналдо од Сантијаго Бернабеу, смета дека Реал останал покус за 50 до 60 погодока во сезона. Шпанија ...
сите 71 | | | веќе видена

Французинот наводно не е баш посакувана личност во соблекувалната на гигантот, се шпекулира дека ѕвездите од составот на Каталонците повеќе не ги трпат ...
сите 7 | | | веќе видена

Извесно е дека Азар ќе отсуствува во редовите на Челси за гостувањето кај Барнли, има одредена надеж во таборот на тимот од Стемфорд Бриџ дека тој би можел да ...
сите 17 | | | веќе видена

Фантастичниот погодок на Горан Пандев против Џенова е номиниран за најдобар погодок на годината во Серија А. Италија Голот на Горан Пандев е еден од 12. ...
сите 43 | | | веќе видена

Иако ДС Јунајтед му нуди големи привилегии како суперѕвезда, Вејн Руни го одбил сето тоа, сака да биде еднаков како и сите други играчи во тимот. Англија Како ...
сите 7 | | | веќе видена

Според пишувањата на Спортмедиасет, Антонио Конте утрово го раскинал договорот со Челси и сега слободно може да потпише со Реал Мадрид. Италија Италијанецот ...
сите 73 | | | веќе видена

Статистиката докажува дека одреден период од натпреварите на не баш фер и коректен начин се употребува, наместо за игра, се користи за трошење време и чување ...
сите 6 | | | веќе видена

next