24 Фудбал

Сопственикот на Палермо, Маурицио Ѕампарини преговара со двајца потенцијални купувачи на клубот, еден од нив има криминално досие, четири и пол години од ...
сите 8 | | | веќе видена

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека до крајот на преодниот рок на Сантијаго Бернабеу ќе пристигне нов напаѓач, но не ѕвездите кои цело лето се најавуваа, ...
сите 9 | | | веќе видена

Килијан Мбапе се најде на денешната насловна страна на АС, мадридскиот весник пренесе дека Реал ја чека одлуката на УЕФА која би можеле да го принуди ПСЖ да го ...
сите 16 | | | веќе видена

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона и Бетис се многу блиску до договор за позајмица на Рафиња, зделка која влијае и врз трансфер плановите на ...
сите 11 | | | веќе видена

Од Шкендија најавуваат борба до последниот здив за испишување на историја и пласман во групите од второто по ранг европско клупско натпреварување. Македонија ...
сите 83 | | | веќе видена

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Милан сака да се раздели со Ален Халиловиќ, Хрватот веќе бил понуден на Жирона и Еспањол Италија 22 годишниот фудбалер од ...
сите 19 | | | веќе видена

Ќе биде интересно во понеделник на Олд Трафорд каде Манчестер јунајтед ќе игра дерби дуел пред своја публика, но фановите на тој клуб веќе подготвија едно ...
сите 136 | | | веќе видена

Ветеранот по стапките на Тоти, извесно е дека ќе има повторно големи емоции на Олимпико, и испраќање во пензија на уште една фудбалска легенда на Рома. Италија ...
сите 21 | | | веќе видена

Фабио Коентрао одговори на провокацијата од мадридскиот весник АС, тој на Твитер откри дека тренира со Реал Мадрид под будното око на фитнес тренерот Шпанија ...
сите 49 | | | веќе видена

Се уште постои опцијата за продажба на Македонецот до крајот на истекот од овој преоден рок, Џорнале ди Сицилија најавува голема одлука на клубот претстојниве ...
сите 11 | | | веќе видена

Искусниот фудбалски стратег е познат по тоа што не размислува многу за да повлече потег и да промени нешто во тимот, доколку тој не игра според неговите барања ...
сите 13 | | | веќе видена

Кога Кристијано Роналдо преговараше со Јувентус, бројот седум му припаѓаше на Квадрадо, но Португалецот лесно се избори да ја добие „својата“ седмица. Шпанија ...
сите 61 | | | веќе видена

Според емисијата „Ел Чирингито“, Реал Мадрид внимателно ја следи ситуацијата во ПСЖ и би можел да го „украдe“ Килијан Мбапе пред истекот на летниот преоден рок ...
сите 33 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо вели дека неговиот најубав гол во кариерата се „ножичките“ против Јувентус во Торино. Италија Еден од најубавите голови во историјата во ...
сите 78 | | | веќе видена

Денешното издание на АС има сторија за подзаборавениот лев бек на Реал Мадрид, Фабио Коентрао, весникот вели дека никој не знае каде е Португалецот Шпанија ...
сите 7 | | | веќе видена

next