24 Фудбал

Прашање беше само на време кога Хулен Лопетеги ќе добие отказ на клупата на Реал Мадрид, тоа се случи по „петардата“ која пукна на Камп Ноу во големиот пораз ...
сите 84 | | | веќе видена

Францускиот репрезентативец и член на ПСЖ предупреди дека ерата на Лионел Меси и Кристијано Роналдо се уште не е завршена, но, додаде дека ниту едниот, ниту ...
сите 44 | | | веќе видена

Германскиот фудбалски стратег со голема доза на почит кон противникот влегува во мечот на Енфилд за кои многумина сметаат дека ќе биде „лесна задача“, тој ...
сите 67 | | | веќе видена

Аргентинскиот офанзивец од редовите на Јувентус му упати неколку зборови на Мурињо по крајот на мечот во Торино, многумина сметаа дека истите се „сочни“, но, ...
сите 73 | | | веќе видена

Медиумите од Франција откриваат детали за етичките бонуси кои ги имаат играчите на ПСЖ, Нејмар ја предводи и оваа листа и му следуваат 375.000 евра месечно ...
сите 24 | | | веќе видена

Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола во 2008 конкурираа за кормилото на „Каталонците“, Барса тогаш се коцкаше и го промовираше неискусниот Шпанец кој потоа направи ...
сите 39 | | | веќе видена

Ријека му честиташе на Динамо Загреб за пласманот во шеснаесетфиналето од Лига Европа, на некои тоа не им се допадна, меѓу нив е и нашиот Стефан Ристовски. ...
сите 13 | | | веќе видена

Според пишувањата на италијанските медиуми, Милан е заинтересиран да го врати Александре Пато во јануари. Италија Бразилецот помина пет и пол сезони во Милан ...
сите 7 | | | веќе видена

Оливие Жиру постигна гол за Челси по 794 минути пост и донесе триумф од 0-1 на гостувањето кај БАТЕ Борисов со кој „Сините“ си обезбедија шеснаесетфинале во ...
сите 27 | | | веќе видена

Малку недостасуваше Македонецот да ја донесе толку посакуваната почетна предност за турскиот гигант, голманот на белгиската екипа со крајни напори го спасуваше ...
сите 8 | | | веќе видена

Лингард ги одигра завршните 20 минути на мечот во Торино, во игра влезе при водство на Јувентус, а неговиот тим на крајот славеше со 1-2, но, во тие минути кои ...
сите 12 | | | веќе видена

25 годишниот офанзивец изминатото лето потпиша за Премиерлигашот по трансферот кој чинеше 50 милиони евра, онолку колку што доби Шахтер како обештетување, тој ...
сите 66 | | | веќе видена

next