24 Фудбал

Даниел Беса е во центарот на вниманието откако го постигна изедначувачкиот гол за Џенова против Јувентус, тој има посебна посвета за погодокот. Италија Џенова ...
| | веќе видена

Диего Марадона десетина дена по контроверзијата која ја креираше со нападот врз Лео Меси сега ја преиначи изјавата, вели дека медиумите сакаат да го скараат со ...
сите 3 | | | веќе видена

Арсенал е во неверојатна серија од девет победи во низа во рамките на сите конкуренции, Ремси и покрај ситуацијата во која се најде откако пропаднаа ...
сите 30 | | | веќе видена

Бразилскиот дефанзивец по убедливата победа на францускиот првак викендов ги коментираше шпекулациите кои неговиот сонародник подолг период го поврзуваат со ...
сите 6 | | | веќе видена

Вардаровиот голман тврди дека голот на Шкендија за почетно водство во Скопје бил нерегуларен, тој додава дека може да се заколне во тоа дека топката не ја ...
сите 24 | | | веќе видена

Реал Мадрид викендов пред своја публика загуби од Леванте на нашиот Енис Барди, со тоа додатно се заниша столчето на Хулен Лопетеги, Марка прстот го впери кон ...
сите 113 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец повторно е стрелец за Палермо, Несто го постигна четвртиот гол оваа сезона, а неговиот тим со 2-1 победи на гостувањето кај Лече. ...
сите 18 | | | веќе видена

Херојот на Интер, Мауро Икарди вели дека заслужиле порано да постигна гол против Милан, но додава дека победата е послатка откако дошла во последните мигови од ...
сите 39 | | | веќе видена

Интер го доби градското дерби со Милан во последните секунди од мечот, Донарума заплива во празно а Мауро Икарди рутински ја смести топката во празната мрежа. ...
сите 39 | | | веќе видена

Шкендија со сомнителен погодок води со 1-0 на гостувањето кај Вардар, а од скопскиот клуб се чудат на одлуката со оглед на тоа што ниту еден од судиите немаше ...
сите 40 | | | веќе видена

next