24 Фудбал

Благодарение на два гола на Џердан Шаќири во второто полувреме Ливерпул со 3-1 го победи Манчестер јунајтед и се врати на првото место во Премиерлигата. ...
сите 53 | | | веќе видена

„Старата Дама“ го доби градското дерби против „биковите“ со 0-1, стрелец на единствениот гол на мечот беше Кристијано Роналдо од белата точка Италија Јувентус ...
сите 24 | | | веќе видена

Реал Мадрид славеше тешка победа против Рајо Ваљекано со 1-0, Столе Димитриевски бранеше на Сантијаго Бернабеу и се покажа во одлично издание. Шпанија Столе ...
сите 10 | | | веќе видена

Интер стигна до минимална победа против Удинезе, Мауро Икарди од белата точка погоди со „паненка“ за цел плен по неколку лоши меча на „нероаѕурите“. Италија ...
сите 20 | | | веќе видена

Тотнем славеше тешка победа против Барнли изборена дури во судиското продолжение од натпреварот со гол на Кристијан Ериксен. Англија Тотнем на свој терен се ...
сите 10 | | | веќе видена

Манчестер Сити со 3-1 го победи Евертон и денеска е на врвот во Премиерлигата каде ќе биде најмалку до утре кога Ливерпул го игра својот меч со Јунајтед. ...
сите 8 | | | веќе видена

Милан во последно време често се поврзува со трансфер на Сеск Фабрегас кој не ужива доверба кај Маурицио Сари. Италија Фабрегас не е задоволен од својот статус ...
сите 15 | | | веќе видена

Каталонците одвоија цели 150 милиони евра за проблематичниот Французин, кој, нема дилеми во тоа дека ја искористува секоја минута добиена од Ернесто Валверде ...
сите 18 | | | веќе видена

Легендарниот Бразилец со свој коментар за ситуацијата во која се наоѓа фудбалерот на Реал Мадрид кој ја плати цената за дебаклот на својот тим во Лигата на ...
сите 30 | | | веќе видена

Навивачите на шпанскиот прволигаш одговорија жестото на најавите дека клубот ќе добие нов газда, а актуелниот претседател е во завршни преговори за таа идеја ...
сите 3 | | | веќе видена

Недобивањето прилика за настап против ЦСКА Москва оваа седмица во мечот каде Реал Мадрид беше посрамотен пред своја публика ја прели чашата во случајот со ...
сите 35 | | | веќе видена

Столбот во одбраната на англискиот првак на големо изненадување кај многумина љубители на фудбалот подолг период е игнориран кај селекторот на Франција, Лапорт ...
сите 2 | | | веќе видена

Шефот на стручниот штаб на екипата која има одлична сезона во Премиерлигата, индиректно ги отфрли шпекулациите низ одредени медиуми на Островот дека напаѓачот ...
сите 10 | | | веќе видена

Мората е опција за Каталонците, напаѓачот се споменува како иден наследник на Суарез на подолг рок, а дали Барселона ќе повлече потег за негов ангажман, ...
сите 19 | | | веќе видена

next