24 Фудбал

Дефанзивецот на Каталонците покажа убав гест кон својот колега од репрезентацијата на Шпанија, во моментите кога Рамос добиваше навреди од гледалиштето на Камп ...
сите 20 | | | веќе видена

Напаѓачот од Венецуела постигна два гола за својата екипа, која иако загуби, на крајот тој беше вистинскиот победник од натпреварот, поради сето тоа што се ...
сите 10 | | | веќе видена

Бразилецот ја демонстрираше својата класа на дербито со Олимпик Марсеј каде во неколку ситуации беше нерешлива енигма за неговите ривали од спротивниот табор, ...
сите 10 | | | веќе видена

Тешко дека ќе имаме можност да проследиме допадлив фудбал на Вембли вечерва, откако теренот на истата арена во Лондон остана во една очајна состојба на само 24 ...
сите 63 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос вели дека одлуката за промена на тренерот ја носат директорите и испрати предупредување до Антонио Конте кој се најавува ...
сите 317 | | | веќе видена

По повеќе од еден ден од несреќата стигна официјална информација, претседателот на Лестер, Вишаи Шривадханапрабха е еден од петте загината во хеликоптерската ...
сите 110 | | | веќе видена

„Росонерите“ на 15 меча не знаат да ја сочуваат сопствената мрежа за прв пат по 1946 година, но барем забележаа победа по двата порази во низа и ја добија ...
сите 21 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед им се врати на победите, вечерва на Олд Трафорд беше совладан Евертон, Погба и Марсијал донесоа три бода. Англија По три недели, Манчестер ...
сите 30 | | | веќе видена

Барселона слави убедлива победа во дербито со Реал Мадрид, „Каталонците“ и без Лео Меси го понижија противникот и го совладаа со 5-1. Шпанија Отказот на Хулен ...
сите 45 | | | веќе видена

Шкендија дојде на само два бода до Вардар откако ја победи Македонија Ѓорче Петров со 5-1, а Вардарци одиграа само 0-0 против Ренова, Академија Пандев со ...
сите 49 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека директорите на Лестер имаат состанок на „Кинг Пауер“ стадионот по синоќешната трагедија и откриваат дека сопственикот на ...
сите 165 | | | веќе видена

Иако несреќата се случи пред повеќе од 15 часа, се уште ги нема информациите кои ги очекува целата јавност, но во меѓувреме се огласи редовниот пилот на ...
сите 176 | | | веќе видена

next