24 Фудбал

Средбата помеѓу Арсенал и Тотенхем на Емирати понуди од се по нешто, на крајот „топчиите“ славеа со 4-2 и го прескокнаа лутиот градски ривал на табелата. ...
сите 11 | | | веќе видена

Се шпекулира дека Премиерлигашот од Олд Трафорд веќе ја донел одлуката за тоа што ќе стори при евентуални понуди за својот фудбалер, и наводно е категоричен во ...
сите 40 | | | веќе видена

Фудбалерите на Јувентус синоќа имаа мало непријатно искуство пред мечот помеѓу Ривиер и Бока, беа вратени од пред вратите на Сантијаго Бернабеу откако го ...
сите 58 | | | веќе видена

Фудбалската опсерваторија ЦИЕС ги корегираше цените на играчите во петте најсилни првенства во Европа, за само три месеци, цената на 18 годишниот Џејдон Санчо ...
сите 17 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека Жозе Мурињо и Ед Вудворд се договориле во јануари да биде ангажиран нов дефанзивец, Тоби Алдервирелд од Тотенхем е ...
сите 52 | | | веќе видена

Милан силно се поврзуваше со ангажман на Златан Ибрахимовиќ и Сеск Фабрегас, директорот на клубот, Леонардо проговори за ваквите информации во медиумите. ...
сите 13 | | | веќе видена

Ривер стигна до четвртиот трофеј во Копа Либертадорес откако вечерва по продолженија со 3-1 го совлада својот најлут ривал Бока во реваншот од финалето. Јужна ...
сите 77 | | | веќе видена

Милан и Торино ги поделија бодовите во последниот натпревар од 15. коло во Серија А, вечерва на Сан Сиро мрежите мируваа. Италија Интер во петокот загуби на ...
сите 6 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо сепак не се појави на Сантијаго Бернабеу за мечот помеѓу Ривер и Бока во финалето од Копа Либертадорес, но на трибините имаше неколку играчи ...
сите 83 | | | веќе видена

Во интервју за „Вечерње новости“, Дарко Панчев зборува и за ситуацијата во Вардар која не е добра по најавите за заминување на Сергеј Самсоненко од клубот. ...
сите 15 | | | веќе видена

Еибар и Леванте одиграа супер натпревар кој заврши нерешено 4-4, тимот на македонскиот репрезентативец Енис Барди до бод дојде во судиското продолжение. ...
сите 6 | | | веќе видена

Клубовите од Рим денеска немаа свој ден, по Рома и Лацио пропушти победа, Сапонара во 99. минута со мајсторски потег го замолка „Олимпико“. Италија Рома ...
сите 17 | | | веќе видена

Лео Меси имаше нова извонредна партија и ја предводеше Барса до победа од 0-4 над градскиот ривал Еспањол, „каталонците“ креираа +3 на врвот на табелата. ...
сите 13 | | | веќе видена

Во дербито на 16. коло во Премиерлигата, Челси на Стемфорд Бриџ го совлада Манчестер Сити со 2-0, Канте и Луиз донесоа голема победа за „Сините“ против ...
сите 27 | | | веќе видена

next