24 Фудбал

Манчестер јунајтед и Давид Де Хеа ќе ја продолжат соработката, голманот ќе стави потпис на нов долгогодишен договор според кој ќе заработува фантастични ...
сите 379 | | | веќе видена

Новата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо го сфатил значењето на градското дерби во пресрет на мечот со Торино. Италија Роналдо утре за прв пат ќе настапи ...
сите 50 | | | веќе видена

Ајнтрахт Франкфурт испиша историја и стана првиот тим од Германија со шест победи во групната фаза од Лига Европа, покрај добрата игра, свое шоу на трибините ...
сите 133 | | | веќе видена

Напаѓачот на славниот шкотски клуб подолг период се соочува со проблеми, тамошните медиуми тврдат дека коцката му нанела тешки психички проблеми, а тренерот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Римската волчица наводно бара 18 милиони евра повеќе во однос на понудата која Топчиите ја испратиле до италијанскиот прволигаш за 21 годишниот офанзивец кој ...
сите 15 | | | веќе видена

Аргентинецот тврди дека таквите шпекулации никого не го вознемируваат, тој посочува дека преферира весниците повеќе да пишуваат на такви теми, отколку за ...
сите 25 | | | веќе видена

Стратегот од клупата на англискиот првак го посочи Интер како пример за тоа дека во првото по ранг европско клупско натпреварување нема спиење, Нероаѕурите ...
сите 17 | | | веќе видена

Белгиецот имаше посебно дизајнирани копачки синоќа против Манчестер јунајтед, тој во Валенсија настапува како позајмен од Челси, а синоќа не успеа да ја ...
| | веќе видена

И официјално, Џузепе Марота ја презеде функцијата во Интер, а веднаш ги демантираше шпекулациите пренесени од одредени медиуми за тоа дека се подготвува ...
сите 15 | | | веќе видена

Шпанскиот репрезентативец не се наоѓа во прв план кај Сантијаго Солари, веќе извесен период се шпекулира дека е на излезна врата од редовите на шпанскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Историската пресметка на лутите ривали од Буенос Аирес во финалето на Копа Либертадорес ја зеде првата жртва, двајца навивачи на Бока нападнале и убиле фан на ...
сите 28 | | | веќе видена

„Старата Дама“ можеше со бод да замине од гостувањето кај Јанг Бојс, Дибала погоди по втор пат во судиското надополнување но голот беше поништен поради ...
сите 35 | | | веќе видена

Фаворитите немаа свој ден во Лигата на шампионите, по Рома и Реал, вечерва пораз доживеаја и Јувентус и Манчестер јунајтед, честа ја одбрани само Манчестер ...
сите 119 | | | веќе видена

Томас Милер имаше страшен старт врз играч на Ајакс по кој заработи директен црвен картон. Лига на Шампиони Ајакс и Баерн Минхен одиграа возбудлив меч со дури ...
сите 19 | | | веќе видена

next