Архива на вести за 12 Јануари 2017

Иако овие денови температурите ќе бидат во благ пораст, можно е студеното време да продолжи до крајот на месецот. Студен бран го чека голем дел од Балканот, а ...
сите 257 | | | прочитана: 631 | веќе видена

Популарната актерка Сиена Милер, во новиот филм на Бен Афлек, "Live By Night" ја игра фаталната Ирка Ема Гулд, а на новинарите на "E! News" им открила дека ...
сите 5 | | | прочитана: 625 | веќе видена

Две деца на возраст од три и четири години починале од грип, објави Институт за јавно здравје во денешниот извештај. Едно од децата на возраст од три години ...
сите 55 | | | прочитана: 536 | веќе видена

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар е укината, информира Автомото сојузот на Македонија. Забраната е укината ...
сите 396 | | | прочитана: 535 | веќе видена

Жител на Тетово се претставил како инспектор и на кумановец му ветил дека ќе го ослободи син му од затвор. За ваквата услуга тој побарал и добил 20.000 евра ...
сите 39 | | | прочитана: 515 | веќе видена

Ова е нештошто ниту една жена не би сакала да и се случи. Погледнете го ова видео каде фризерот се пошегувал со своите муштерики. Ова видео ќе ве насмее, но ...
сите 2 | | | прочитана: 506 | веќе видена

Не станува збор за Јапонија. Ниту Кина. Станува збор за округот Мура во западна Австралија, каде работниците, за два дена успеале да завршат пат долг 4.9 ...
сите 11 | | | прочитана: 473 | веќе видена

Таа важи за една од најубавите пилоти во авио сообраќајот, а во моментов го управува хрватскиот Боинг 737 и е еден од најмалдите жени пилоти во светот. Таа е ...
сите 2 | | | прочитана: 455 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е ...
сите 400 | | | прочитана: 435 | веќе видена

Македонските ракометари во Мец денес ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за ...
сите 145 | | | прочитана: 394 | веќе видена

Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека и на патниот правец Маврово – Дебар каде за останатите возила е задолжително ...
сите 399 | | | прочитана: 360 | веќе видена

Божиќна прослава на наши иселеници во Германија заврши со тепачка меѓу гостите. На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала забавата за Божиќ на ...
сите 4 | | | прочитана: 288 | веќе видена