Архива на вести за 12 Јануари 2017

Германец бил уапсен во Штип. Полицијата информира дека во 02 часот и 20 минути во полицијата во Штип бил задржан 25-годишниот А.С. од Хамбург, Германија. ...
| | веќе видена

За два дена цената на биткоинот забележа пад за повеќе од 30 отсто, откако Централната банка на Кина започна истрага за работата на најголемата платформа за ...
| | веќе видена

Сега, постои ризик дека пророштвото на Тафури ќе стане вистина, откако снег ја покри плажата во Саленто, пишува „Дејли мејл“. Италијанскиот Нострадаму, кој ...
сите 4 | | | веќе видена

„Не знам колку треба да важи овој принцип за коалиција со мандатар кој е обвинет за многу дела. Не знам дали овој принцип треба да важи во овој момент, бидејќи ...
сите 4 | | | веќе видена

Со полагање цвеќе на спомен-обележјата пред командата на Воздухопловната бригада (вбр) во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец и на местото на несреќата кај ...
сите 8 | | | веќе видена

Героски во неговиот текст се води на приказната на Заев дека тој е победник на изборите и прави од себе будала, поголем од Заев. Па очајува зошто нема некој од ...
сите 2 | | | веќе видена

Времето утре изутрина во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер претежно од јужен правец. Преку денот облачноста постепено ...
сите 255 | | | веќе видена

Не знам дали нашион шутрак кој седи на претседателската фотелја веќе толку години ќе каже и нешто умно, колку за промена, кога ќе си заминува од функцијата. Не ...
сите 4 | | | веќе видена