Спорт 365

Вчера македонскиот кошаркарски прволигаш Карпош Соколи по одлука на тренерот Николиќ го напушти предвреме натпреварот од БИБЛ Балканската лига во ВИП Арена СЦ ...
сите 53 | | | веќе видена

Завршија првите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите… После одигрувањето на мечевите официјалниот веб сајт на УЕФА ги објави номинираните ...
| | веќе видена

Некои работи се појасни после првите мечеви од осминафиналето. Нов фаворит е Баерн Минхен. Имено, спрема сегашните прогнози, победа на Баварците во Кардиф ...
сите 8 | | | веќе видена

Вардар веќе сите го гледаат како фаворит за освојување на женската Лига на шампионите… Но, на тој пат треба да се одиграат прво мечевите од главната фаза. Во ...
сите 38 | | | веќе видена

Денеска женскиот ракометен клуб на Вардар пред натпреварот од 4. коло во главната фаза од Лигата на шампионите одржа прес-конференција… Натпреварот меѓу Вардар ...
сите 38 | | | веќе видена

Денеска машкиот ракометен клуб Вардар одржа прес-конференција, по повод новиот натпреввар во ЛШ дома против Целје. „Фаворити сме, но не треба да бидеме ...
сите 38 | | | веќе видена

Се одигра првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите помеѓу Севиља и Лестер… На домашен терен шпанскиот клуб успеа да триумфира со резултат 2:1 ...
сите 84 | | | веќе видена

Германскиот првак со судни маки го победи Брест Мешков Рајн Некар без повредениот Дејан Манасков, и без Филип Талески кој нема право за настап во Лигата на ...
сите 43 | | | веќе видена

Тренерот Драган Николиќ ја повлече екипата од теренот во третиот период Еден од четирите македонски претставници во БИБЛ Лигата, Карпош Соколи, се чини дека го ...
сите 53 | | | веќе видена

next