Архива на вести за 11 Јануари 2017

ЗАБРАНИ ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА : Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниoт правец: крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила ...
сите 391 | | | прочитана: 2045 | веќе видена

Драма со среќен крај! Вака на кратко може да се опише тоа што синоќа се случуваше во вилата на Цеца во Белград. Имено, во вечерните часови, додека целото ...
сите 28 | | | прочитана: 1414 | веќе видена

Сакаше да ги воодушеви присутните, но жестоко се изрезили Актерката Кристина Милијан привлече многу погледи на премиерата на филмот „Live By Night“, која во ...
сите 8 | | | прочитана: 1220 | веќе видена

Направете вкусен сос за тестенини како во најелитните ресторани. Фунги сосот кој е омилен на многумина, можете од сега да го правите и дома. Состојки: 200 гр ...
сите 59 | | | прочитана: 1099 | веќе видена

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски е двоен победник на музичките натпревари. Прво се прослави во „Икс фактор Адриа“, а потоа триумфираше и во „Твоето лице ...
сите 2 | | | прочитана: 1008 | веќе видена

Веста дека мајката на реперот Реља Поповиќ почина, ја изненади јавноста, како поради тоа што никој не знаел дека таа се бори со тешка болест, така и поради ...
| | прочитана: 1003 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот. Снег со слаб интензитет ...
сите 385 | | | прочитана: 859 | веќе видена

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема, ...
сите 356 | | | прочитана: 823 | веќе видена

Традиционално пред почетокот на големите натпреварувања… Специјализираниот ракометен сајт на англиски јазик „Хандбал-Планет“ ја објави својата прогноза околу ...
сите 32 | | | прочитана: 737 | веќе видена

Забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на патните правци крак Маврово – Дебар. Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на ...
сите 383 | | | прочитана: 644 | веќе видена

Домот на Кристијано Роналдо е дело на неколку архитекти за истиот да биде уреден според неговиот вкус. Од теретана, возен парк па се до приватен авион…Сликите ...
сите 12 | | | прочитана: 641 | веќе видена

Али Ахмети прави се за да ја увери јавноста, но пред се својата партија и следбениците од албанскиот блок, дека тој е клучниот фактор за формирање на новата ...
сите 116 | | | прочитана: 556 | веќе видена

ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ Почина уште еден затвореник од затворот во Идризово. Се работи за 73-годишниот М.А. (73) од Гостивар, кој бил на отслужување ...
сите 27 | | | прочитана: 552 | веќе видена