Архива на вести за 12 Јануари 2017

Несовесни студенти ги вандализираа новите лифтови во државните студентски домови само неколку месеци по нивното поставување. По оштетувањето на ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Синдикатот на одбраната и безбедноста, Ристо Ајтов гостува во емисијата Отворено на 24 Вести. Покрај многубројните објаснувања за состојбата ...
сите 24 | | | веќе видена

Американски тенкови и оклопни возила со повеќе од 3.000 војници почнаа од утрово да пристигнуваат во Полска, јави Би-Би-Си. Тие се дел од одговор на ...
сите 27 | | | веќе видена

Грчките погранични органи на граничниот премин „Евзони“ утрово од 9:30 часот почнаа да ги пропуштаат тешките товарни возила кои чекаа за влез во Грција во ...
сите 27 | | | веќе видена

Таа е млада, убава, згодна.По ништо не се разликува од другите урбани девојки, освен по својата професија.Оваа скопјанка е „продавачка на љубов“. За разлика од ...
сите 12 | | | веќе видена

Двете деца на возраст од 3 и 4 години од Кичево и од Гостивар кои починаа од грип на Клиниката за детски болести имале воспаление на мозокот кое го добиле како ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем успех за нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, ...
сите 254 | | | веќе видена

Словенија се закани на соседна Хрватска дека може да го саботира нивниот туризам. Словенечкиот министер за надворешни работи, Карл Ерјавец изјави дека ...
сите 6 | | | веќе видена

Ансамблот од Пекиншката академија на традиционалната музика, го прикажува диверзитетот и восхитувачката уметност на етнички најбогатата кинеска провинција – ...
сите 12 | | | веќе видена

На крајот од 19 и почетокот на 20 век, весниците биле преполни со приказни за фармите за деца каде родителите ги оставале несаканите новороденчиња на милост и ...
| | веќе видена