Архива на вести за 12 Јануари 2017

Седницата на централното претседателство на ДУИ околу дефинирање на точките за отпочнување на преговори за составување нова влада, според извори на Либертас од ...
сите 43 | | | веќе видена

Согласно членовите 63 и 89 од Уставот на Република Македонија, функцијата пратеник е неспоива со ниту една друга јавна функција или позиција. Бидејќи ...
сите 39 | | | веќе видена

Директорот на американската Национална разузнавачка служба, Џејмс Клапер го демантира новоизбраниот претседател Доналд Трамп дека службата доставила до ...
сите 3 | | | веќе видена

Младата Диана Михајловиќ привлече големо внимание со настапот на “Ѕвездите на Гранд“. Оваа девојка има мајка Русинка. Како што можеме да забележиме Диана од ...
сите 12 | | | веќе видена

Според него, во донесувањето на конечната одлука Ахмети ќе се води од разумот, а тој вели дека во овој момент за ДУИ е подобро да ја задржи актуелната владина ...
сите 33 | | | веќе видена

Актерката Оливија Мун ја воодушеви јавноста со промената на својот имиџ. Оливија Мун може да се пофали со убедливо најдобра трансформација меѓу познатите ...
сите 4 | | | веќе видена

Под влијание на нов влажен бран, од утре попладне во северозападните делови ќе има врнежи од снег, а на пониските места врнежи од дожд и снег, соопшти Управата ...
сите 257 | | | веќе видена

Времето утринава во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од ...
сите 274 | | | веќе видена

Откако Катарина Грујиќ по Нова Година се пофали со скапиот прстен кој и го подари нејзиниот дечко Немања Буга, тогаш се зборуваше дека тоа е знак дека двајцата ...
сите 3 | | | веќе видена