Нова ТВ

Моментално во Јемен има најголемата епидемија на колера кога било забележана во историјата на светот, се вели во најновиот извештај на ООН за ситуацијата во ...
сите 7 | | | веќе видена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска е во официјална посета на Р. Албанија. По средбата со неговиот домаќин, министерот за надворешни ...
сите 140 | | | веќе видена

Огромниот пораст на цените за сместување во хотелите во Скопје, но и во Македонија поради претстојниот УЕФА Суперкуп, инспирираше неколку млади луѓе да почнат ...
сите 24 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ќе започне со назначување членови на надзорните и управните одбори, како основа за именување нови директори во државните компании ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја чешла документацијата од Проектната единица задолжена за реконструкција на два објекти во Психијатриската болница во Брадовци за ...
сите 32 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права го презентираше годишниот извештај за инциденти поттикнати од говор на омраза Зголемен е бројот на инциденти предизвикани ...
сите 5 | | | веќе видена

Економскиот раст ќе забави – Владата на пратениците им го достави предлог – ребаланс на Буџетот за годинава. Намалени се проекциите за буџетски приходи, но ...
сите 15 | | | веќе видена

next