Радио Слободна Македонија

Едсон Арантес до Нашименто, познат како Пеле преживува тешки моменти, откако на неговиот син Едињо му ја потврдија затворската казна поради перење пари за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот играч на „ѓаволите“, Ерик Кантона, прокоментира за влијанието на Златан Ибрахимовиќ оваа сезона во Манчестер Јунајтед, и за тоа како тој е ...
сите 7 | | | веќе видена

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни и Хуан Мата ќе бидат во комбинација за денешното финале од Лига купот на Англија против Саутемптон. Капитенот не ...
сите 87 | | | веќе видена

Џанлуиџи Донарума денеска стана полнолетен, наполни 18 години, честитки стигнуваат од сите страни, а најмногу го погоди таа од Милан кој му приреди интересно ...
сите 13 | | | веќе видена

Голден Стејт предводен од Стеф Кари и неговите 27 поени на домашен терен го совлада Бруклин со 112:95.Клеј Томпсон беше втор стрелец во редовите на својот тим ...
сите 60 | | | веќе видена

Директни 100 и уште 200 индиректни излагачи ќе се претстават на 14. издание на Меѓународниот саем за градежништво, градежни материјали и градежна механизација ...
сите 30 | | | веќе видена

Египетскиот претседател Абдел Фатах ал Сиси и нареди синоќа на Владата да ги преземе сите неопходни мерки за да им помогне на христијаните, кои бегаат од ...
сите 35 | | | веќе видена

Саудиска Арабија и Турција го поддржуваат военото решение на конфликтот и ја спонзорираат терористичката организација „Џебхат ал Нусра“, изјави Башар Џафари, ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека нема да присуствува на годишната вечера на Асоцијацијата на дописниците, акредитирани во Белата куќа. Трамп на ...
сите 6 | | | веќе видена

Возач. за кој постои сомевање дека бил пијан, влета вчера во маса луѓе, кои ја гледале главната парада на карневалот Марди грас во центарот на Њу Орлеанс, при ...
сите 17 | | | веќе видена

Во Македонија денеска ќе бидат одбележани 13 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај ...
сите 38 | | | веќе видена

Масовната гробница во која, како што се претпоставува се наоѓаат околу четири илјади тела е пронајдена во близина на ирачкиот град Мосул, во кој моментално се ...
сите 3 | | | веќе видена

Бура предизвика поплави во одредени делови на Рисна и Будва, а помала штета е нанесена и во Подгорица. Во Будва голем број автомобили останаа заглавени во ...
сите 5 | | | веќе видена

Демократската партија на САД го избра за свој претседател Том Перез, поранешен министер за труд во администрацијата на Барак Обама. Перез ќе има задача да ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Втората пролетна рунда од домашниот фудбалски шампионат на Македонија го носи големото дерби меѓу Вардар и Шкендија, екипи кои се најсериозни претенденти за ...
сите 45 | | | веќе видена

Еден од ранетите во инцидентот вчера во Хајделберг, кога маж удри со автомобил во група пешаци, почина во болница од здобиените повреди, јави ДПА. Починатиот ...
сите 19 | | | веќе видена

Египет е стабилизирачки елемент во регионот, кој е зафатен од криза, изјави вчера германската канцеларка Ангела Меркел пред посетата на Каиро, јави ДПА. Меркел ...
сите 35 | | | веќе видена

next