Архива на вести за 12 Јануари 2017

Ракометната федерација на Македонија официјално реагирала до организаторот на Светското првенство во ракомет откако неколку киксови се заредија во низа. За ...
сите 18 | | | веќе видена

Жерард Пике испрати „отровни стрели“ кон шпанските судии обвинувајќи ги дека го фаворизираат Реал Мадрид во борбата за титулата во шпанската Примера, изјави ...
сите 3 | | | веќе видена

Според последните информации кои што доаѓаат од Сирија, наводно бил постигнат договор помеѓу милитантите и сириската војска за превземање на контролата над ...
сите 16 | | | веќе видена

Дали студот ќе донесе нафтена криза? Цистерните заглавени на граница, а нафтоводот Солун Скопје не работи. Откако поларните темепратури го замрзнаа протокот ...
сите 15 | | | веќе видена

“ДУИ нема префериран партнер во македонскиот блок”, но има безусловни услови, односно услови според принципот “земи или остави”, значи услови околу кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Зимскиот распуст за учениците ќе биде продолжен за пет дена, односно наместо до 18 јануари распустот е продолжен до 23 јануари, одлучи Комисијата за заразни ...
сите 158 | | | веќе видена

Седум години Валентино Роси и Хорхе Лоренцо беа цимери во гаражата на Јамаха. Односот помеѓу двајцата поранешни светски шампиони одамна е нарушен. За ...
сите 3 | | | веќе видена

Роналдињо привлече големо внимание на фудбалските фанови со емотивното писмо кое си го испрати на самиот себе, но делот кој сепак се најде во центарот на ...
сите 12 | | | веќе видена