Кајгана

Од АМСМ информираат дека од 18.30 часот е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево, преку планинскиот премин ...
сите 384 | | | веќе видена

Убавината на Бајкалското Езеро е импресивна и моќма, особено затоа што станува збор за најдлабокото и најчистото езеро на Земјата. Фотографката Кристина ...
сите 27 | | | веќе видена

Icaros GmbH направи гаџет што ги комбинира фитнесот и компјутерските игри, односно со помош на овој уред се вежбаат мускулите преку VR игра, пренесува Bored ...
сите 3 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) го осудува напливот на координирано вербално насилство на власта против новинари, кои се насочени против ...
сите 9 | | | веќе видена

Градските власти на Осло ќе го забранат сообраќајот на дизел возилата најмалку во следните два дена, во обид да се намали загадувањето на воздухот. Потегот ги ...
сите 8 | | | веќе видена

Денеска од 17.45 часот, Македонија игра против Словенија на Светското првенство во ракомет во Франција во рамките на третото коло. Македонија ќе оди на победа, ...
сите 16 | | | веќе видена

Вселенскиот телескоп Хабл досега е од голема помош за научниците од ЕСА и НАСА. Некои од најголемите важни откритија на денешницата се направени токму со еден ...
сите 9 | | | веќе видена

next