Кајгана

Нивото на водата во езерото Бериеса во Калифорнија, САД достигна ниво какво што жителите немаат видено во последните 10 години, поради обилните дождови што го ...
| | веќе видена

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо ја претстави новата CR7 колекција за долна облека. Дизајнот е инспириран од љубовта кон летото, додека боите се светли и ...
сите 7 | | | веќе видена

Тешко е да се каже колку животни годишно умираат прегазени од возила низ светот, но се проценува дека само во САД дневно се убиваат до еден милион животни на ...
сите 2 | | | веќе видена

Објавено е видео од моментот на случувањето на фаталната авионска несреќа во Мелбурн, во која загинаа петмина. Според властите во Мелбурн, ова е најлошата ...
сите 45 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во кусата изјава за медиумите по двочасовната средба вчера вечерта во партиското седиште ...
сите 147 | | | веќе видена

next