Index24.mk

Џихадистите на Исламската држава го нападнале западното предградие на Ал Баб во провинцијата Алепо, при што убиле 45 лица, соопштија од сириската народна ...
сите 47 | | | веќе видена

Светлината од Земјата до нив патува 39 години, патнички авион 44 милиони години, но сеедно темелно ќе бидат проучени. Спектакуларното откритие на седумте ...
сите 69 | | | веќе видена

Ако некој што живее во Скопје го прашате да наброи барем тројца градоначалници на главниот град во изминативе 100 години, веројатно ќе останете без одговор. ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Европа пристигнал американскиот авион "WC-135 Constant Phoenix" , за посебна намена, специјализиран за откривање и идентификација на нуклеарни експлозии. ...
сите 21 | | | веќе видена

Иако економијата напредува и се намалува бројот на жители кои што живеат во екстремна сиромаштија, разликата помеѓу богатите и сиромашните е зголемена повеќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Осомничениот за убиството на 18-годишната Кристина Крупљан, е син на познат угостител кој наводно поседува хотел во Загреб. Исто така, според засега достапните ...
сите 11 | | | веќе видена

Иако е очигледно дека и понатаму се лудо вљубени еден во друг, експертите забележале дека принцот Вилијам и Кејт речиси никогаш не се држат за раце во јавност, ...
сите 14 | | | прочитана: 370 | веќе видена

Вчера во Загреб била убиена 18-годишната Кристина Крапљан. Осомничениот за убиството е нејзиното поранешно момче, 19-годишниот Давид Комшиќ. Тој во нејзиниот ...
сите 11 | | | веќе видена

Со сведочењето на Анди Красниќи познат како командант Малишева денеска продолжи судското рочиште за Диво Насеље. Малишева и пред обвинителството и пред ...
сите 43 | | | веќе видена

На вечерашната емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат-М, портпаролот на ДУИ Бујар Османи прашан дали албанскиот јазик ќе биде применет и на банкнотите и на монетите, ...
сите 54 | | | веќе видена

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, рекол дека Уставот предвидува јазикот да е во службена употреба и дека целиот закон е во рамките на Уставот. Османи додал ...
сите 160 | | | веќе видена

next