Index24.mk

Петра Винберг Линдер е бабица од Стокхлом која неодамна привлече големо внимание на социјалните мрежи објавувајќи една фотографија. Всушност таа на својот ...
сите 5 | | | веќе видена

На Твитер профилот на сопругата на Честер Бенингтон вчера се појавиле страшни пораки, до тој степен што сите одбиваат да веруваат дека таа ги напишала. ...
сите 67 | | | веќе видена

Само неколку охрабрувачки зборови можат да имаат сериозно и големо влијание во нечиј живот, а приказната на оваа бебиситерка која ќе ви ги стопли срцата ни ...
сите 2 | | | веќе видена

Доналд Трамп учествувал на самитот во Хамбург, а бил сместен покрај сопругата на јапонскиот премиер. Таа со него не сакала да проговори ни збор, а мислел дека ...
сите 123 | | | веќе видена

Оние кои не се задоволни со дневниците во Македонија, можат да одат во Германија и да заработат и до 10 пати повеќе, каде за собирање на аспарагус може да се ...
сите 12 | | | веќе видена

Десеттиот јубилеен роденден на Пиволенд, традционално ќе се одржи на Скопското Кале, од 7-ми до 12-ти август. Почнувајќи од 2008 година досега, на фестивалот ...
сите 14 | | | веќе видена

Германската канцеларка, Ангела Меркел својот приватен живот успешно го држи во тајност. Дури ни министерот за финансии, Волфганг Шојбле не знае каде се наоѓа ...
сите 37 | | | веќе видена

Сексапилната актерка дефинитивно ја “запали” друштвената мрежа Instagram со своите разголени фотографии. Елизабет Харли има 52 години, иако ретко кој би можел ...
сите 7 | | | веќе видена

Две лица загинаа, а најмалку 120 се повредени во силен земјотрес што ги погоди грчките острови во југоисточниот дел на Егејското Море. Неименуван претставник ...
сите 314 | | | веќе видена

Иако ги исполнува сите услови за бришење од страна на Инстаграм, фотографијата и натаму стои на профилот на бразилската манекенка. Адријана Лима на Инстаграм ...
сите 28 | | | прочитана: 418 | веќе видена

Откако речиси три години минала во заробеништво на ИСИС како сексуална робинка, Хеиза Шанкал конечно е слободна и се вратила во својот град за да им се одмазди ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако забавната атмосфера станала еден од заштитните знаци на Закинтос, прекумерните количини на алкохол на островот довеле до многу мрачни пресврти во ...
сите 9 | | | веќе видена

Шефицата на Одделението за заштита на животната средина на Иран, Масуме Ебтекар, го повикала Министерството за надворешни работи на таа земја да влијае на ...
сите 91 | | | веќе видена

Генералниот гувернер на Канада го прекршил кралскиот протокол, допирајќи ја раката на кралицата Елизабета за време на средбата во Лондон. Дејвид Џонсон, кој е ...
сите 24 | | | веќе видена

Студентката која на училиште ја омаловажувале поради прекумерената тежина успеала да симне 40 килограми - но и да стане фитнес модел - па денес можат само да и ...
сите 12 | | | веќе видена

2017. година е годината на македонскиот клупски спорт. Ракометарките на Вардар се европски вице-шампионки, а ракометарите во Келн испишаа ракометна историја. ...
сите 206 | | | веќе видена

next