Index24.mk

Воената аналитичарка Дарја Асламова го изнесе својот став на ненадејниот воздушен напад на САД на воздушната база на сириската војска и случувањата во пресрет ...
сите 92 | | | веќе видена

Белгискиот голман Тибо Куртоа (24), моменталната драгоцена одбрана на Челзи, го менува својот живот поради 18-годишната Дилејни Ројл која ја запознал преку ...
сите 2 | | | веќе видена

Во основното училиште во Сан Бернардино, Калифорнија, непознат напаѓач пукал во учениците, при што три лица починале, а две се ранети.. Потпаролката на ...
сите 11 | | | веќе видена

Прекрасната актерка отсекогаш е предмет за восхит, но и завист, бидејќи никогаш не старее. Елизабет Харли (51) е најдобрата реклама за сопствената колекција на ...
сите 4 | | | веќе видена

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка, во голема мера влијаела врз неговата улога за ракетните напади врз Сирија, објави „The Independent” ...
сите 13 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се случил невообичаен грабеж во НЛБ Банка во Скопје. Официјално МВР ги потврди овие информации. Имено, околу 16,58 ч директор во НЛБ ...
сите 204 | | | веќе видена

На средбата на министрите за надворешни работи на земјите од G7, која во понеделник и вторник се одржува во тосканскиот град Лука, најверојатно ќе доминира ...
сите 226 | | | веќе видена

Почесниот конзул на Македонија во Барселона, Марио Сезар Деус, е уапсен во Јужна Африка поради осоновано сомневање дека си ги убил двете деца, тригодишни ...
сите 84 | | | веќе видена

Нуклеарната програма на Северна Кореја предизвикува длабока загриженост во меѓународната заедница. И покрај повеќекратните напори таа да се намали, Пјонгјанг ...
сите 247 | | | веќе видена

Андроид апликациите “тајно” и нечесно ги споделуваат информациите едни со други без да побараат дозвола за тоа, покажа едно ново истражување. Ваквото делење на ...
| | веќе видена

Британската сензација Ед Ширан знае како е да се биде бездомник и да се живее на улиците. На негови 16 години, тој го напуштил училиштето и го напуштил својот ...
сите 14 | | | веќе видена

Демонстранти, претежно млади луѓе и вчера се собраа пред зградата на парламентот во соседна Србија уште во 17:30 часот по локално време. Оттаму се упатија кон ...
сите 62 | | | веќе видена

next