Index24.mk

Во силното олујно невреме наречено Зевс, кое во понеделникот ја зафатило Франција, две лица го загубиле животот, а 600.000 домаќинства останале без електрична ...
сите 13 | | | веќе видена

Портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова го привлече вниманието на целиот свет со својата поледна изјава. Марија Захарова ...
сите 27 | | | веќе видена

Како што во неколку наврати пишувавме, американската Централна разузнавачка агенција - ЦИА неодамна објави 12 милиони тајни документи, меѓу кои и илјадници кои ...
сите 101 | | | веќе видена

Три години пред смртта на Тито, ЦИА го изработила документот кој бил на највисоко ниво на тајност, насловен “Потенцијалот на Варшавскиот пакт за инвазија на ...
сите 3 | | | веќе видена

Пакистанката Малала Јусуфзаи, во 2014. година доби Новелова награда за мир, а со тоа стана и меѓународен симбол на опторот против талибанските настојувања да ...
сите 2 | | | веќе видена

Во две одвоени интервјуа на "HRT", лидерите на двете најголеми македонски политички партии, Никола Груевски и Зоран Заев, зборувале за своите позиции и мислења ...
сите 3 | | | веќе видена

Сè што треба да направите за да добиете работа, но и бесплатен одмор на Нов Зеланд, е да прифатите да направите интервју за работа во престолнината на оваа ...
сите 3 | | | веќе видена

Ситуацијата на Западен Балкан е тензична и регионот е изложен на предизвиците на внатрешен, регионален и глобален план, па оттука е потребна силна и уверлива ...
сите 32 | | | веќе видена

Вежбата на виетнамските специјалци е вистински хит на интернет. За нив како да не постои гравитација. Имено, тие покажуваат интересна тактика со која можат да ...
| | веќе видена

Важната тема во американското општество - како да се зголеми бројот на црни студенти на универзитетите - добила медиумски простор благодарение на една необична ...
сите 3 | | | веќе видена

next