Index24.mk

Асад мора да си оди - тврди американскиот шеф на дипломатијата Рекс Тилерсон, а неименуван висок американски функционер не ја исклучи можноста за воен напад на ...
сите 429 | | | веќе видена

Сопственикот на луксузниот моден бренд, Ралф Лорен, соопштил дека ќе го затвори својот бутик на елитната локација на Петтата авенија во Њујорк, во близина на ...
сите 6 | | | веќе видена

Припадничката на британската аристократија, лејди Викторија Харви, стравува дека Стивен Белафонте, сопругот на Мел Би, во тајност го снимал групниот секс во ...
сите 18 | | | веќе видена

На својот блог „Do You Travel” тие откриваат дека за најдобра фотографија е потребен добар тајминг. 26 – годишниот Џек Морис и неговата девојка Лорен Булен ...
сите 18 | | | веќе видена

Фактот дека една земја членка на НАТО Алијансата ќе купи руска воена опрема, ќе донесе длабоки политички и стратешки последици. После состанокот на Ердоган и ...
сите 69 | | | веќе видена

Девојка од Вулверхемптон ја забележала необичната промена на својот стомак како естетски недостаток кој ги уништувал нејзините селфи фотографии. Желбата да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Полицијата ниту пред војната во Сирија не влегувала во овој дел од Либан. Долината во која се одгледуваат полињата на хашиш е најопасното место во земјата. ...
сите 4 | | | веќе видена

Пекинг ги открил "историските" планови за изградба на нов град на подрачјето на автономниот регион Ксионган, во близина на кинеската метропола. Плановите ...
сите 10 | | | веќе видена

Русите ја активирале својата досега најмоќна и технолошки најнапредна нуклеарна подморница, и тоа баш во време кога официјална Москва прогласила враќање на ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Белград, Нови Сад и Ниш вчера се одржаа протести, претежно од млади луѓе, незадоволни од изборните резултати. Протестите продолжуваат и утре. Помеѓу ...
сите 156 | | | веќе видена

Првата Стратегија за климатски промени на Град Скопје, насловена „Отпорно Скопје“,изработена од експерти и граѓани, беше промовирана во вторник. Стратегијата ...
сите 18 | | | веќе видена

Пред да дојдам во Македонија не знаев апсолутно ништо за оваа земја. Кога пристигнав и сега кога заминувам сфатив дека ова е најубавата земја во југоисточна ...
сите 8 | | | веќе видена

next