Index24.mk

Највозрасниот пратеник во Собранието, Бранко Манојловски од ДУИ вчера на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, побара да се ...
сите 15 | | | веќе видена

Вистинска љубов постои - а оваа жена го докажа тоа. Таа добила приватна порака од некој тип со кого делела заеднички политички интереси на Фејсбук - а неговите ...
сите 7 | | | веќе видена

Недвижнината која некогаш била во сопственост на озлогласениот колумбиски нарко бос Пабло Ескобар, претворена е во луксузно сместување исполнето со уметнички ...
сите 7 | | | веќе видена

Судот во Лондон донесе конечна пресуда - 19-годишен радикален исламист кој е британски државјанин, осуден е на доживотна затворска казна поради тероризам. ...
сите 4 | | | веќе видена

Северна Кореја лансирала балистичка реакета од непосредната граница со Кина, која паднала во море, во ексклузивната економска зона на Јапонија. Северна Кореја ...
сите 169 | | | веќе видена

Во источниот дел на Франција уапсен е еден Нигериец кој во својот стомак имал сокриено 79.000 евра и уште 13.000 швајцарски франци низ облеката и чорапите. ...
сите 19 | | | веќе видена

Грчката крајбрежна стража отворила оган на турски товарен брод во Егејското море. Како што објавила турската телевизија " NTV ", бродот бил обележан со турско ...
сите 13 | | | веќе видена

Џанлука Вачи (49), познатиот италијански бизнисмен и милионер, фасцинираше многу жени ширум светот со својот необичен танц, а сега го покажа и своето извајано ...
сите 12 | | | прочитана: 174 | веќе видена

Новото истражување спроведено на Универзитетот Мичиген покажало дека жените кои користат апчиња за контрацепција имаат поголем ризик да заболат од рак на ...
сите 15 | | | веќе видена

Иако поминаа само два дена од свадбата на Меси и Антонела, во Аргентина се уште се зборува за свадбата на векот. Аргентинските новинари овие денови се ...
сите 84 | | | веќе видена

Една жена од Англија одлучила две години од преживеаната тортура да излезе во јавност и да раскаже како нејзиниот пријател ја силувал додека спиела покрај ...
сите 3 | | | веќе видена

Бран од скоро 900 земјотреси го погоди националниот парк Yellowstone во периодот од 12 јуни до сега, па сеизмолозите и научниците предупредуваат дека овие ...
сите 16 | | | веќе видена

Регионалните медиуми прилично негативно ја дочекаа оваа вест, а хрватски Индекс отиде и чекор понатаму- ги советува туристите да не одат по скапите автопатишта ...
сите 12 | | | веќе видена

next