Index24.mk

Reptilmarketi.mk , он-лајн сервисот на ланецот маркети „Рептил“, кој започна да фунционира пред неколку месеци, веќе е вистински хит! Можноста преку интернет ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешниот оперативец на ЦИА, Џозеф Асад бил виден во Црна Гора во време кога Балканот го тресела аферата за наводниот заговор на Русија против приклучувањето ...
сите 10 | | | веќе видена

Непозната девојка посетила неколку продавници во Висока општина во БиХ и ги платила сите долгови на купувачите, кои изнесувале неколку илјади евра, без да каже ...
сите 7 | | | веќе видена

Полицијата до куќата на Драган В. дошла преку оперативна работа, следејќи шверцерски канали за превоз на мигранти прекуи Србија. Десет азиланти биле пронајдени ...
сите 7 | | | веќе видена

Владимир Путин прв пат јавно проговори за ќерките на крајот на традиционалната годишна конференција. Поранешниот КГБ-ов агент кој владее со Русија од 1999 ...
сите 31 | | | веќе видена

Заробени во своите автомобили изгореле дел од жртвите во големиот пожар кој вчера ја зафати Португалија. Во пожарот животот го загубиле 62 лица, а исто толку ...
сите 57 | | | веќе видена

Ацо Јоноски со своето огромно искуство беше голем плус на нашата репрезентација во преубедливата победа која ја оствари во клучниот дуел со Чешка за пласман на ...
сите 3 | | | веќе видена

Според последните информации, најмалку 62 лица загинаа во големите шумски пожари кои што од саботата беснеат во централна Португалија. „Големината на овие ...
сите 58 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а осум се повредени, кога комбе влетало во толпа, по полноќната молитва, во близина на една џамија во Лондон. Како што пренесе британскиот ...
сите 78 | | | веќе видена

Фотографиите настанале во раните 80-ти години и ја прикажуваат принцезата во ретките моменти кога не била изложена на очите на јавноста. Аукциската куќа Литлон ...
сите 12 | | | веќе видена

Стефан Чернетиќ, кој тврди дека е "принц на Црна Гора и Македонија", а по кој италијанската полиција издала потерница поради лажно претставување, во разговор ...
сите 22 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјавил дека не верува во верзијата дека американските специјални служби се вмешани во терористичкиот напад изведен на ...
сите 30 | | | веќе видена

next