Index24.mk

Три години пред смртта на Тито, ЦИА го изработила документот кој бил на највисоко ниво на тајност, насловен "Потенцијалот на Варшавскиот пакт за инвазија на ...
сите 2 | | | веќе видена

ЦИА добила налог да собира информации пред претседателските избори во Франција во 2012 година, открива Викиликс и објави три доверливи налози за шпионирање. ...
сите 15 | | | веќе видена

Работите дополнително се влошиле кога почнал јавно да го критикува владеењето на својот брат. Писмото на Ким Јонг Нам во кое го моли својот полубрат да му го ...
сите 105 | | | веќе видена

По речиси двомесечна пауза викендов повторно продолжуваат возбудувањата од Вардар Јуниор лигата. Над 600 момчиња и девојчиња се подготвени за 7. коло од ...
сите 7 | | | веќе видена

Исламската држава се обидува да го надомести губењето на териториите и ресурсите со зголемување на казните и даноците кои што им ги наметнува на своите ...
сите 85 | | | веќе видена

Единицата за недозволена трговија поднесе кривична пријава против Н.С. (23) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерот за одбрана Зоран Јолевски, минатиот месец се сретнал со Републиканскиот конгресмен Дана Рорабакер, пред тој да ја даде изјавата за поделба на ...
сите 50 | | | веќе видена

На скопската обиколница, кај клучката Визбегово, сообраќајна несреќа преживеа поранешниот хрватски претседател Стјепан Месиќ. На пат кон хотелот, со кола на ...
сите 65 | | | веќе видена

Клои Бриџвотер има само седум години, а веќе размислува за кариера. Ова седумгодишно девојче испратило молба за работа во Google , а добило одговор, ни помалку ...
сите 2 | | | веќе видена

Додека Заев чекаше потписи за добивање на мандатот за составување влада, засега доби само повратни белешки на писмените документи кои најверојатно се ...
сите 10 | | | веќе видена

next