Index24.mk

На интернет кружи снимка од принесување на жртва снимена со помош на скриена камера, за која се тврди дека е направена во масонски храм во Турција. Снимката ...
сите 3 | | | веќе видена

Предлогот за новите санкции за Русија може да биде поднесен до Сенатот деновиве, пренесува агенцијата „Блумберг“, повикувајќи се на изјавата на лидерот на ...
сите 22 | | | веќе видена

Кина уште еднаш прва во светот со својот нов " ART " дизајн на воз кој е комбинација од автобус, трамвај и воз - сѐ во едно, освен што наместо по вообичаените ...
сите 8 | | | веќе видена

Шест заливски држави, кои пред два дена со својата изолација целосно го отсекле Катар од светот, официјално изјавиле дека се одлучиле на тој потег бидејќи оваа ...
сите 195 | | | веќе видена

Скоро сите знаеме дека можеме несаканата тетоважа да ја отстраниме ласерски, но дали некогаш сте виделе како изгледа таа постапка? Еве еден пример:
сите 3 | | | веќе видена

Аднан Кашоги почина на 82 – годишна возраст, и веројатно таа вест би поминала незабележливо, ако тој не останеше запомнет како еден од најбогатите трговци со ...
| | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска се сретна со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. Тој на Хан му порачал дека време е Македонија да ги ...
сите 304 | | | веќе видена

Не е никаква новост колку е актуелниот американски претседател всушност богат. Доналд Трамп ширум целиот свет поседува мноштво од луксузни недвижнини. Токму ...
сите 9 | | | веќе видена

Поп-ѕвездата издоминирала на снимањето на на новиот спот во Мајами, а премногу е да се каже и дека овие фотографии се вистински "подарок" за машкиот дел од ...
сите 11 | | | веќе видена

Кармен Хименес (57) од Мадрид пред речиси 28 години го изгубила видот целосно поради сериозни повреди на очите. Барем тоа е приказната која им ја раскажала на ...
сите 27 | | | веќе видена

Фотографијата е направена во еден автобус во Белград и успеа да предизвика двојна реакција. Иако намерата на администраторите на страницата "Во живо од ...
сите 2 | | | веќе видена

РК Вардар стана шампион на Европа, a момците на овој клуб го направија горд и го израдуваа македонскиот народ како никој досега. Сигурно многумина ги ...
| | веќе видена

Патот до покривот на Европа на Лука Циндриќ е различен од останатите ракометари. Хрватскиот портал „Јутарњи.хр“, открива детали од животот на херојот на ...
сите 25 | | | веќе видена

Откако Саудиска Арабија, Обединетите Арапски Емирати, Египет, Јемен, Бахреин и на Малдивите ги прекина дипломатските односи со Катар, обвинувајќи го за ...
сите 191 | | | веќе видена

next