Index24.mk

Некoгаш важеше за еден од најдобрите напаѓачи во светот, но никогаш не го исполни својот потенцијал. Го споредуваа со големиот Роналдо, но заврши неславно ...
сите 3 | | | прочитана: 255 | веќе видена

Од денеска почнува примената на новиот Закон за извршување, кој носи поволности за доверителите, должниците и за извршителите, а пред се за ранливите категории ...
сите 32 | | | веќе видена

Синоќа американскиот претседател Барак Обама ја потресе светската политичка сцена со најавата за протерување на 35 руски дипломати и воведување на нови санкции ...
сите 99 | | | веќе видена

Музичарите Џенифер Лопез и Дрејк објавија заедничка фотографија којашто сите ја протолкуваа како потврда за нивната врска. А нам пак ни се чини дека Ријана ...
сите 12 | | | веќе видена

Американската актерка и манекенка Емили Ратајковски ги воодушеви бројните следбеници на Инстаграм со фотографија од када. Атрактивната манекенка прекрила ...
сите 6 | | | прочитана: 260 | веќе видена

По повод Нова година, претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов помилува 54 осудени лица. Според Одлуката на Претседателот, од натамошно извршување на ...
сите 3 | | | веќе видена

Емигрантите што поминуваат низ Македонија и низ Србија, патот кон западна Европа, најчесто го плаќаат со прошверцувани наркотици од Авганистан, и тоа најмногу ...
сите 5 | | | веќе видена

Нема веќе блокада на сметка за неплатен долг за комуналии.Наредната недела стапуваат на сила измените во законот за извршување, каде граѓаните прво ќе бидат ...
сите 56 | | | веќе видена

next