Index24.mk

Бугарската манекенка Николета Лозанова (29) често знае да ги воодушеви своите обожаватели со атрактивни фотографии на Инстаграм, или со пикантерии од ...
сите 5 | | | прочитана: 1161 | веќе видена

Најмалку седум луѓе загинале, а најмалку 59 биле повредени во страшната експлозија која денес се случила пред една градинка на истокот на Кина во градот Суџоу, ...
сите 15 | | | веќе видена

Профилот „Богатите деца од Хонг Конг“ на Инстаграм има околу 4.000 следбеници, а дава увид во животот на азиската елита. Ако користите Инстаграм, веројатно ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако лесно се открил идентитетот на мажот, не било потребно долго време за да се дојде и до протагонистката од скандалот кој се случил на лет од Манчестер за ...
сите 3 | | | прочитана: 1221 | веќе видена

Протекле нови детали од пукањето во Александрија во американската сојузна држава Вирџинија, кога биле ранети пет лица, вклучувајќи го и конгресменот Стив ...
сите 5 | | | веќе видена

38-годишниот Скопјанец бил пронајден убиен во неговиот дом, соопштиле од Министерството за внатрешни работи. Полицијата утрово добила дојава е пронајдено ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина седницата и даде пауза откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, не сакаше да ја напушти говорницата, ...
сите 68 | | | веќе видена

И експертите и политичарите укажуваат дека неодамнешното разубавување на зградата за сиромашни - за нејзиниот изглед да биде прифатлив за богатите соседи, е ...
сите 17 | | | веќе видена

Основачот на " Wikileaks ", Џулијан Асанж, предвидува дистописки свет во кој човековата перцепција нема да може да се носи со пропагандата која ќе ја ...
сите 17 | | | веќе видена

Шефот на републиканскиот клуб во Конгресот, Стив Скализ, еден од петмината ранети во нападот на безбол тренингот во Вашингтон, е во критична состојба - ...
сите 10 | | | веќе видена

Градскиот плоштад „Македонија" во Скопје, во наредните 10 дена традиционално ќе се претвори во театар под отворено небо, а сите посетители ќе имаат можност ...
сите 69 | | | веќе видена

Како и членовите на фитнес центарот Cybex, така и членовите на аеробик центарот при СЦ ,,Јане Сандански " добиваат 20% попуст на протеинското смути во ...
сите 2 | | | веќе видена

Веста дека земјите од Персискиот залив целосно го изолирале и ги прекинале односите со својот најбогат сосед Катар, во светските геополитички кругови оддекнале ...
сите 88 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган остро ја осуди блокадата на заливските земји кон Катар и порача дека тоа е како земјата да е осудена на смрт. ...
сите 92 | | | веќе видена

Режисерот Оливер Стоун неодамна го заврши документарниот филм за рускиот претседател Владимир Путин кој што веќе се прикажува на американската телевизија ...
сите 85 | | | веќе видена

Членката на Конгресот од редовите на републиканците, Клаудија Тени, добила заканувачки мејл во кој стои "еден падна, останаа уште 216..." Потсетуваме, во ...
сите 17 | | | веќе видена

Иако долго време не сакаше да зборува за својот емотивен живот, папараците ја „фатиле“ американската манекенка Бела Хадид со новото момче. Но, успеале да ...
сите 12 | | | веќе видена

next