Index24.mk

Американскиот конгресмен Денис Џон Кучинич, изјавил дека американската разузнавачка заедница прави сè за да го тргне од власт претседателот Доналд Трамп. ...
| | веќе видена

Во светот на политиката има сè повеќе убави жени, од кои некои имаат ставови кои се апсолутно контрадикторни во однос на нивниот претходен живот. Иако сега се ...
сите 7 | | | веќе видена

"Господине, овој меч кој го чувствувате на градите е секогаш подготвен да се подигне за да казни предавство, тој е симбол на грижата на совест која ќе ви го ...
| | веќе видена

Во Париз продолжил протестот поради полициската бруталност, кога пред неколку дена полицајци силувале едно момче со палка. На улиците во главниот град на ...
сите 11 | | | веќе видена

Веќе неколку месеци трае опсадата на ирачкиот град Мосул кој што е под контрола на џихадистите на Исламската држава, но напредуањето на ирачката армија и ...
сите 80 | | | веќе видена

Различни реакции по вчерашната средба меѓу ДУИ и Алијансата на Албанците која не помина без искри и поделени мислења. Сега на ред беа реакциите од различни ...
сите 110 | | | веќе видена

Оваа актрактивна млада жена, на потешкиот начин научи дека не треба да носи гаќички со вибратор ако сака да остави добар впечаток кај мајката на своето момче. ...
| | веќе видена

Американските воени стратези предвидуваат дека војската на САД можеби ќе мора да влезе во отворен судир со растечкиот и моќен противник во наредните 5 години. ...
| | веќе видена

Исламистичките милитанти од "Абу Сајаф" од југот на Филипините се заканиле дека ќе му ја отсечат главата на германскиот заложник кој го киднапирале пред 3 ...
| | веќе видена

Деновиве во близина на источниот брег на САД бил забележан рускиот шпионски брод „Виктор Леонов“, пренесува американската телевизија "Fox News". Според ...
сите 2 | | | веќе видена

next