Index24.mk

Модерното општество ни кажува да учиме колку што можеме повеќе на училиште, да работиме колку што можеме понапорно, и на крајот да ги научиме нашите деца да го ...
сите 8 | | | веќе видена

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп ги донираше првите три месечни плати, во висина од 78 333 долари, на службата за национални паркови, која е во ...
сите 29 | | | веќе видена

Тие имаат завидни кариери, најскапа облека, најбрзи автомобили и армија на обожаватели. Но, која е „финтата“? Тие најчесто имаат повеќе непријатели отколку ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќе од три децении траел хоророт во изолираната секта која се претставувала како земјоделска заедница. Ја основал поранешниот нацист и педофил кој на крајот ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, итно реагираше по вчерашниот терористички напад во Санкт Петербург - ги удри терористите таму каде што најмногу ги ...
сите 166 | | | веќе видена

По повод зачестените навредливи изјави и коментари од официјални лица на Албанија, насочени кон Македонија и нејзините граѓани, во понеделникот во ...
сите 60 | | | веќе видена

Фиона Хил наскоро почнува да работи во Белата куќа како висок експерт за Русија и Европа во Одборот за национална безбедност. Тоа што е интересно во врска со ...
сите 46 | | | веќе видена

Девојче на возраст од 13 години загинало во Њујорк, кога се обидело да го дофати телефонот кој и паднал на шините на метрото, пишува "BBC". Како што наведуваат ...
сите 19 | | | веќе видена

Поранешниот играч на австралиско рагби, Траверс Бејнон, е тајкун во индустријата со цигари, кој во Квинсленд изградил вила во која организира развратни забави ...
сите 6 | | | веќе видена

Станува збор за 15-годишната Каиа Гербер, ќерката на топ моделот Синди Крафорд и нејзиниот сопруг Ренди Гербер, која во последно време полека, но сигурно, се ...
сите 9 | | | веќе видена

Модните ревии во кои моделите на себе имаат само по некое парче облека, по можност провидна, повеќе не предизвикуваат шок кај јавноста. Затоа, дизајнерите Зое ...
сите 2 | | | веќе видена

Сеји Коладе од Нигерија спиела со вкупно 370 мажи. На рана возраст станала зависна од секс. Ако немала сексуален однос станувала депресивна и фрустрирана. Ова ...
сите 15 | | | веќе видена

Шест часа пред нападот, се појавила сомнителна реченица на социјалните мрежи. Експлозија ја потресе вчера метро станицата во Санкт Петербург, а фотографијата ...
сите 189 | | | веќе видена

Претседателот на Советот на Европа Доналд Туск му се обрати на рускиот народ на руски јазик. Доналд Туск на својот профил на Твитер на руски напиша: „Моите ...
сите 180 | | | веќе видена

За многумина остана мистерија начинот на кој Киро Глигоров и тогашното раководство на државата успеа да ја извади Македонија од СФРЈ без ниту еден конфликт и ...
сите 2 | | | веќе видена

Екипи на фирмата „Жикол“ ги почнаа подготвителните градежни активности за новиот луна-парк. Kако што може да се види на терен, работниците поставуваат ограда ...
сите 22 | | | веќе видена

По бројните скандали кои ја снашле во последно време, познатата актерка проговорила јавно за се. Откако во јавноста прво се појавила снимката на која вика ...
сите 11 | | | прочитана: 187 | веќе видена

next