Index24.mk

Десетици владини поддржувачи упаднаа во зградата на националното Собрание на Венецуела и повредија неколку опозициски пратеници и новинари, пренесува „БиБиСи“. ...
сите 12 | | | веќе видена

За разводот во семејството Еклстон, зборува целиот свет, а сега се огласи и сопственикот на Формула еден, со нови податоци кои го потресоа светот. Берни ...
сите 4 | | | веќе видена

Каква би била вашата реакција кога би виделе некој маж како влегува во женската соблекувална ? Токму тоа се случи во една теретана каде екипата од YouTube ...
| | прочитана: 354 | веќе видена

По речиси цела година разонаразни гласини и неколку прекини на взаемните преговори, претставиците на Лионел Меси и одговорните луѓе на Барселона ставија крај ...
сите 86 | | | веќе видена

Една од омилените актерки на тинејџерите ширум светот моментално одмара на плажите на Миконос, каде без горниот дел од костимот за капење измамувала воздишки. ...
сите 31 | | | веќе видена

Македонија е словенска држава која е на второто место по бројот на регистрирано оружје, дури 24,1 парче оружје на 100 жители, додека убедлив лидер се Србите со ...
сите 11 | | | веќе видена

Вработените во фабриката за шински возила „Колска“ од средата излегоа да штрајкуваат и го блокираа железничкиот сообраќај во Велес, откако беа излажани од ...
сите 26 | | | веќе видена

Експерт за блискоисточни студии оценува дека Вашингтон сака да наметне свое сценарио во Сирија пред Исламската држава да биде целосно поразена. Јури Зинин, ...
сите 11 | | | веќе видена

Познатата македонска манекенка и водителка Маријана Станојковска, обожава да објавува провокативни фотографии, а овојпат изненади со „жежок“ танц на летниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Албанското јавно обвинителство побара две казни доживотен затвор и 131 година затвор за групата платени убијци во Албанија. Станува збор за најопасната ...
сите 12 | | | веќе видена

Катар не се плаши од било каков воен притисок поради одбивање да го испочитува рокот до кој требало да исполни список со барања на четири арапски држави, кои ѝ ...
сите 110 | | | веќе видена

Трамп доаѓа во Европа со ново моќно оружје против Русија. На состанокот со лидерите на најмоќните светски држави во Варшава, Доналд Трамп ќе бара зголемување ...
сите 266 | | | веќе видена

Олујното невреме кое претходните денови ја погоди Европа, зад себе оставило страшни сцени, додека временските појави се менуваат како на лента. Од Шпанија ...
| | веќе видена

next