Index24.mk

Британската сензација Ед Ширан знае како е да се биде бездомник и да се живее на улиците. На негови 16 години, тој го напуштил училиштето и го напуштил својот ...
сите 14 | | | веќе видена

Демонстранти, претежно млади луѓе и вчера се собраа пред зградата на парламентот во соседна Србија уште во 17:30 часот по локално време. Оттаму се упатија кон ...
сите 62 | | | веќе видена

Машината на власта во САД за два и пол месеци успеа да ги разбие предизборните намери на новиот претседател Доналд Трамп, изјави денеска рускиот премиер ...
сите 10 | | | веќе видена

Како што во неколку наврати пишува в м е“, американската Централна разузнавачка агенција – ЦИА неодамна објави 12 милиони тајни документи меѓу кои и илјадници ...
сите 13 | | | веќе видена

Престолонаследникот на Дубаи, Хамдан бин Мухамед бин Рашид ал Мактум (34) е сосема сигурно крал на Инстаграм, каде што има 5.1 милион следбеници. На Твитер го ...
сите 10 | | | веќе видена

Тоа што било необично кај нејзиниот стајлинг е фактот дека нејзините хеланки имаат штитник за меѓуножјето, баш како што носат спортистите од машки пол. ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако ја фотографирале со книгата „Злосторство и казна“ од Достоевски, оваа проститутка од Рим им станала интересна на италијанските медиуми. Всушност, ...
сите 4 | | | веќе видена

Во петокот наутро портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер, на Твитер сподели фотографија на која Доналд Трамп и неговите највисоки советници на таен брифинг на ...
сите 183 | | | веќе видена

Филмот "Man Down" со Shia LaBeouf во главната улога доживеал тотален дебакл по неговото прво прикажување во Велика Британија, каде што биле продадени само три ...
сите 9 | | | веќе видена

Иако сите сакаат на социјалните мрежи да се пофалат со својот годишен одмор и егзотично патување, тоа не е баш паметно. За оние кои на социјалните мрежи ...
сите 5 | | | веќе видена

next