Index24.mk

Полицаецот кој бил задолжен за одржување на редот за време на посетата на претседателот Франсоа Оланд во областа Шарант, случајно испукал и ранил две лица, ...
сите 6 | | | веќе видена

Додека 19-годишниот Давид Комшиќ од затворската ќелија се подготвува за одбрана и ги собира импресиите од злосторството кога брутално го изгасил животот на ...
| | веќе видена

Огромни природни богатства крие Србија, а кај Бор било пронајдено лежиште чија вредност се проценува на дури седум милијарди долари, пишува српски "Kurir". ...
сите 32 | | | веќе видена

Шест руски дипломати умреле од ноември минатата година, а светската јавност веќе почнала да објавува разни теории на заговор, наведувајќи дека смртните случаи ...
| | веќе видена

Претседателот на Америка, Доналд Трамп, денес изјави дека до збрката на овогодинешното доделување на Оскари дојде само поради тоа што организаторите биле ...
сите 12 | | | веќе видена

Идолите се големи мотиватори за децата, особено за оние кои сонуваат за спортска кариера. Покрај напорното тренирање, тие навиваат на натпреварите, се сликаат, ...
| | веќе видена

24-годишниот Џорџ Вакакис во неделата попладне во страшна сообраќајка несреќа се усмртил себе, својот пријател, 33-годишна жена и нејзиното 3-годишно дете. ...
сите 4 | | | веќе видена

Меланија Трамп претходно рече дека ќе остане во Њујорк за нејзиниот син Барон да ја заврши училишната година. Медиумите сега наведуваат дека за нејзиното ...
сите 16 | | | веќе видена

Многумина сметаат дека однесувањето на советничката на американскиот претседател било скандалозно, и со право се прашуваат како очекуваат некој да ги сфати ...
сите 6 | | | веќе видена

Безбедносните службеници до неодамна работеле под палката на прогонетиот шеф на државната безбедност, Ким Вон Хонг. По наредба на лидерот Ким Јонг Ун биле ...
сите 44 | | | веќе видена

Германскиот фото-репортер Даниел Бискуп, кој неколку пат го фотографирал рускиот претседател Владимир Путин, за него вели дека со време се променил и станал ...
сите 4 | | | веќе видена

Припадниците на ИСИС во Ирак имаат нова монструозна тактика со која сеат страв. Имено, на интернет се појавило видео од млади Ирачани кои фатиле куче пратено ...
сите 7 | | | веќе видена

Третообвинетиот во случајот познат како „Дива населба“, Дем Шеху од Косово, рече дека дошол во Македонија за да помогне да се имплементира Охридскиот рамковен ...
сите 15 | | | веќе видена

next