Index24.mk

Како што веќе најави, градоначалникот на Хвар Рикардо Новак им „објави војна“ на разузданите туристи на хрватскиот остров. На влезот на Хвар вчераутро осамна ...
сите 10 | | | веќе видена

Градоначалниците на Град Скопје и општина Кисела Вода, Коце Трајановски и Билјана Беличанец Алексиќ, денеска извршија увид во градежните работи на пробивањето ...
сите 29 | | | веќе видена

Мино Раиола е агентот кој повторно успеа да запише рекорден трансфер на летото, во кој Манчестер јунајтед му го украде Ромелу Лукаку на Челси. Челси неколку ...
сите 247 | | | веќе видена

Метеор со експлозивна сила од десет крстаречки ракети удрил во Месечината и предизвикал огромна експлозија која можела да се види со голо око. А ...
сите 13 | | | веќе видена

Како што тоа претходно го најавил, хварскиот градоначалник Рикардо Новак им објавил војна на дивите туристи и голотијата на улиците во својот град. На влезот ...
сите 17 | | | веќе видена

47-годишната Жаклина е мајка, баба и блогерка, по потекло е од Србија, а поголем дел од својот живот го минала во странство, каде живее и сега. Жаклина е ...
сите 4 | | | прочитана: 1262 | веќе видена

Интересно е дека ваквата вест се појавува во Англија токму во моментот кога Џоковиќ на Вимблдон игра одлично. Новак Ѓоковиќ одиграл одлична прва седмица на ...
сите 36 | | | веќе видена

Северна Кореја неодамна го спроведе првото тестирање на интерконтинентална балистичка ракета, а лидерот на оваа земја, Ким Јонг Ун, веднаш се пофали и порача ...
сите 8 | | | веќе видена

Откако медиумите дознаа дека поранешните сопружници Адријана Лима и Марко Јариќ и летуваат заедно, со своите две ќерки во Црна Гора, сите внимателно го следат ...
сите 29 | | | веќе видена

Финишираа преговорите на работните групи на Македонија и Бугарија за деталите од договорот за добрососедство. Во Софија Македонската делегација ја предводeше ...
сите 117 | | | веќе видена

Изгледа дека и оние најтврдите може да паднат. Имено, "кралот на Инстаграм", Дан Билзериан, изгледа, се заљубил. Иако редовно се фотографира со Плејбој ...
сите 3 | | | прочитана: 2161 | веќе видена

Неверојатни фотографии константно пристигнуваат од Хамбург, каде продолжуваат протестите поради самитот Г20. Самитот Г20 од денес би можел да го добие ...
сите 12 | | | веќе видена

И покрај големите протести поради кои во хотелот остана повеќе од што требаше, првата дама на САД, Меланија Трамп во саботата на својот профил на Твитер напиша ...
сите 24 | | | веќе видена

next