Index24.mk

Унгарските власти планираат да ги држат во притвор мигрантите додека им се обработуваат нивните барања за азил. Ова го соопшти пратеник на владеачката партија ...
сите 20 | | | веќе видена

Еден од најлуксузните и најскапи секс клубови во светот со назив „Snctm“, неодамна ги отвори своите врати низ кои малкумина може да минат, со цел пред светот ...
сите 4 | | | веќе видена

Раководството на повеќекратниот турски шампион Анадолу Ефес одлучи да го повлече дресот со број 7 во кој настапуваше легендарниот македонски репрезентативец, ...
сите 108 | | | веќе видена

На Вождовац, на аголот од улицата Јован Бјелиќ и Запљанска, утрово околу 10.30 часот експлодираше автомобил бомба во движење. Тешко е повреден возачот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Американскиот став кон Македонија не е променет, и покрај изјавите на американскиот конгресмен Дејн Рохрабхер дека Македонија треба да се подели помеѓу ...
сите 26 | | | веќе видена

Аеробик центарот при СЦ „Јане Сандански” од спортови за деца освен ритмичка гимнастика нуди и спортска градинка за најмалите. Спортската градинка е наменета за ...
сите 110 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски оствари средба со претставници на здружението “Скопје смог аларм“. На средбата стана збор за преземање ...
сите 12 | | | веќе видена

Последната изјава на конгресменот Дејна Рорабакер дека Македонија не е држава и треба да биде поделена, е очаен обид на групата околу Џорџ Сорос, која сака ...
сите 62 | | | веќе видена

next