Index24.mk

На интернет се појавила снимка од првиот бакнеж на парот кој наскоро можеби ќе биде на чело на Франција - 39-годишниот Емануел Макрон, и неговата 26-години ...
сите 293 | | | веќе видена

Европската унија ја предупреди Турција, земја кандидат за членство во ЕУ, дека ќе бидат преиспитани, а можно е да бидат и редефинирани односите. Европејците се ...
сите 73 | | | веќе видена

На тинејџерите не им се важни парите и заработувачката и тие пред сè се водат според некои уверувања како на пример „борбата за слободен интернет“ или сакаат ...
сите 6 | | | веќе видена

Убавата манекенка на фотографијата која ја споделила со своите милион следбеници на Инстаграм, лежи на кревет во заводлива поза, а на себе нема никаква облека. ...
сите 9 | | | веќе видена

Ноќта помеѓу минатите четврток и петок во Каракас биле убиени 12 лица, со што бројот на жртви од почетокот на најновиот бран протести против режимот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Луѓето во Москва биле во можност да видат облак кој бил мешавина од црвена и златна боја, и кој го покрил целиот град, давајќи им можност на вљубениците во ...
сите 15 | | | веќе видена

Австралиската новинарка и водителка Силвија Џефрис предизвика многу коментари со изборот на фустан, кој многумина ги потсети на вагина. Дискусијата за розовата ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден од најпопуларните BitTorrent клиенти во иднина ќе можеме да го користиме во самиот интернет прелистувач, односно нема да има потреба од негово инсталирање ...
сите 12 | | | веќе видена

Проектот "Breakthrough Listen" , кој претставува СЕТИ проект од најшироки размери покренат пред две години, ги објави првичните резултати од својот лов на ...
сите 5 | | | веќе видена

„Тоа е навистина фасцинантно. Јас никогаш во животот не сум видела ништо слично“, рекла Марис. Трејси Марис одлучила да го помине Велигден со своето семејство ...
сите 3 | | | веќе видена

Јакнењето на руските вооружени сили на Арктикот, официјален Кремљ го оправдува со општото регрупирање на вооружените сили на Руската Федерација. Русија ...
сите 2 | | | веќе видена

Некој се грее на дрва, некој на плин, а некој од компјутер! Постојат различни начини на кои се грееме, но сепак Шведска е дефинитивно пред своето време! ...
сите 2 | | | веќе видена

Во 2001 – та година, на стадионот во Ѓорче Петров, силите ги одмерија великаните на македонскиот и шведскиот фудбал. По скоро 16 години, еден од нив ја нема ...
сите 31 | | | веќе видена

next