Index24.mk

Унгарија ја почнува борбата против невладините организации финансирани од милијардерот Џорџ Сорос, отако Доналд Трамп ќе влезе во Белата куќа. Локалните ...
сите 25 | | | веќе видена

Организацијата WikiLeaks е убедена дека не се веродостојни документите на чија основа американските медиуми пишуваат дека руските разузнавачки служби со помош ...
сите 9 | | | веќе видена

Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Саманта Пауер, ја критикувала Русија на седницата на Советот за безбедност на ОН, поради окупацијата и ...
сите 6 | | | веќе видена

Муслиманските родители не можат во името на својата религија да сметаат дека нивните ќерки треба да бидат ослободени од наставата за пливање на девојчиња и ...
сите 4 | | | веќе видена

Доналд Трамп би можел "тивко" да го признае присоединувањето на Крим кон Русија и да ѝ ги остави Украина и Сирија во замена за некои други договори на глобално ...
сите 3 | | | веќе видена

Во услови на ниски температури, снег и мраз, и без да биде јасно потенцирано, на секој возач би требало да му биде јасно како се вози, бидејќи само мало ...
сите 18 | | | веќе видена

Сирискиот претседател Башар Ал Асад за предстојните преговори во Казахстан изјави дека неговата администрација е подготвена да преговара, но го постави ...
сите 20 | | | веќе видена

Познатиот пар Елизабет Грегорачи (36) и 30 години постариот Флавио Бријаторе ги поминале новогодишните празници во Дубаи. На егзотичниот одмор италијанскиот ...
сите 15 | | | веќе видена

Државата поднесе жалба на пресудата според која убиецот од Норвешка бил изложен на нехумани услови во затвор. Норвешкиот суд веќе денес треба да започне да ...
сите 2 | | | веќе видена

Логично е ДУИ да ги отвори преговорите за формирање нова влада со победничката партија на последните предвремени парламентарни избори, изјави лидерот на ДУИ, ...
сите 108 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо, Клаудио Раниери и останатите најважни добитници на ФИФА наградите примија навистина специфични и интересни трофеи, но како што велат ...
сите 12 | | | веќе видена

Во следните пет години кинескиот гигант во онлајн трговија Alibaba може да помогне да се создаде 1 милион работни места во американскиот Среден Запад. Ова ...
сите 5 | | | веќе видена

next