Index24.mk

Поранешниот британски амбасадор во Сирија, Питер Форд, одби да се согласи со пропагандата на BBC за Сирија и наместо тоа фрли "бомба со вистината" во живо. ...
сите 76 | | | веќе видена

Преку субвенции Градот Скопје ќе ги поттикнува граѓаните да купуваат велосипеди. Максималниот износ за поединечна субвенција за купување велосипед по лице ќе ...
сите 8 | | | веќе видена

Американската компанија NYSK за производство на масло од канабис за медицински потреби отвори фабрика во кругот на поранешната фабрика ОХИС. Станува збор за ...
сите 21 | | | веќе видена

Политичката криза во Македонија трае подолго време и јасно е дека постојат безбедносни импликации за целиот регион доколку таа не биде превенирана во најбрз ...
сите 45 | | | веќе видена

Мег Рајан (55) некогаш важеше за една од најпосакуваните жени во светот. Потоа, прво направи неколку лоши естетски интервенции, а сега телото го модифицирала ...
| | веќе видена

САД го прекршиле меѓународното право кога започнале воздушни удари на сириската воздухопловна база, не изнесувајќи докази дека владата во Дамаск користела ...
сите 36 | | | веќе видена

Во германскиот град Дортмунд, синоќа во пресрет на натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Борусија и Монако, експлозивна направа експлодираше во близина на ...
сите 169 | | | веќе видена

Високиот службеник на Белата куќа задолжен за надворешна политика, форсира план за поделба на Либија, а првобитната идеја за тоа како земјата треба да биде ...
сите 52 | | | веќе видена

Само во изминатите седум години, во Египет се изведени 33 поголеми напади на црквите кои што најчесто се на коптската христијанска заедница која што сочинува ...
сите 6 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе изведат воени акции во Сирија доколку сирискиот претседател се осуди повторно да посегне по хемиско оружје, предупредува ...
сите 291 | | | веќе видена

Оваа недела на 15.04.2017 (сабота) со почеток од 17 :30 часот, женскиот ракометен тим Вардар ќе се сретне со тимот на Митјиланд во четврт-финалето од Лигата ...
сите 36 | | | веќе видена

На интеренет е објавена снимка на која ја забележал еден од патниците на авион кој летал над територија на Шпанија. На филмот јасно се гледа како нормално до ...
сите 5 | | | прочитана: 492 | веќе видена

Го знаеме одговорот, во нефункционална држава, функционален народ, рече во своето обраќање пред илјадниците насобрани граѓани пред Собранието еден од водачите ...
сите 108 | | | веќе видена

Владимир Путин изјави дека „95% од терористичките напади во светот ги оркестрира ЦИА“, и дека нападот во Санкт Петербург мора да биде истражен со ова „сознание ...
сите 23 | | | веќе видена

next