Index24.mk

Американски "The Washington Post" тврди дека Трамп на Лавров му открил доверливи информации и детали за терористичките закани кои што доаѓаат од Исламската ...
сите 355 | | | веќе видена

САД за еден месец ќе испратат дополнителни 130 војници на Косово како поддшка на КФОР и НАТО силите во борбата за мир и стабилност. Аналитичарите овој потег го ...
сите 133 | | | веќе видена

Некои славни личности поминувале низ многу тешки времиња пред да се „закотват“ во Холивуд и да станат успешни, па така, во своите почетоци дури живееле и без ...
сите 14 | | | веќе видена

Кончита Вурст во последно време се одлучила за помаженствен стил, бидејќи вели дека чувствува оти постигнала се` што може со ликот на брадестата жена со која ...
сите 8 | | | веќе видена

Берни Мадоф е озлогласен американски претприемник и најголем финансиски измамник на светот. Управувал со пирамидална шема вредна 18 милијарди долари, и поради ...
сите 5 | | | веќе видена

Националниот совет за соработка со Русија и Кина официјално ќе биде формиран во текот на оваа недела во Белград, а со него ќе раководи српскиот претседател во ...
сите 37 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) ќе работи на промовирање на кинескиот мега проект „Еден појас, еден пат” за инфраструктурно и економско ...
сите 5 | | | веќе видена

На отворањето на меѓународниот форум „Еден појас – еден пат“ во Пекинг на 14 мај рускиот претседател Владимир Путин повика на прекин на протекционизмот, за кој ...
сите 7 | | | веќе видена

Универзитетот Харвард во САД бара заинтересирани кандидати од целиот свет и нуди стипендии за двегодишен курс во Школата за бизнис на Харвард. Добредојдени се ...
сите 7 | | | веќе видена

Двојката се венчала во 2013-та година, а на пријателите и на познаниците им изгледале среќно откако се преселиле во Бризбејн. Пред речиси три години, брутално ...
сите 7 | | | веќе видена

Американски тинејџер умрел откако во краток временски период испил премногу пијалаци со кофеин, било соопштено по обдукцијата. Некои енергетски пијалаци ...
сите 12 | | | веќе видена

Властите во Србија би требало да го признаат геноцидот во Сребреница, да го искоренат расизмот и говорот на омраза помеѓу фудбалските навивачи и да го насочат ...
сите 17 | | | веќе видена

Судот Скопје 1 активирал потерници за разузнавачите Александар Диневски и Тоше Кошиновски, осудени во акцијата „Шпион“, за да се појават на доиздржување на ...
сите 15 | | | веќе видена

Градоначалниците имаат мандат до крајот на оваа година технички да ја извршуваат функцијата и не смеат да го прекинат работењето на општините. Во спротивно ќе ...
сите 63 | | | веќе видена

next