Index24.mk

Истакнатиот републиканец Кевин МекКарти, инаку лидер на мнозинството во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, во еден разговор објавен во текот на 2016. ...
сите 228 | | | веќе видена

Кански е еден од најочекуваните настани за ѕвездите, а оваа година е уште повозбудлив, бидејќи слави 70-годишнина. Меѓу славните посебно го привлекоа ...
сите 17 | | | веќе видена

Ако имаат доблест новите пратеници во новиот состав на Собранието, ако сакаат да влијаат на смирување на општеството и да покажат акт на добра волја и на ...
сите 74 | | | веќе видена

Цената на недвижностите во некои делови од Солун е падната за 60%, а Грција на новите купувачи им нуди големи даночни олеснувања, додека пак на странците им ...
сите 21 | | | веќе видена

Пелистер чекаше 16 години и дочека, трофејот од Купот на Македонија повторно ќе се пресели во Битола. Апсолутно заслужено, откако „пелистерци“ денеска во ...
сите 18 | | | веќе видена

Курската магнетна аномалија е поврзана за областа во близина на Курск, на 530 километри југозападно од Москва. КМА претставува необично однесување на ...
| | веќе видена

Фотографијата од младиот Кинез, 22-годишниот Сје Јижуан и неговата мајка Лиу Лелин го шокирала светот, бидејќи никој не можел да повредува дека таа од него е ...
сите 2 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ниту еден политичар во историјата не бил полошо и понеправедно третиран од него. За време на неговото ...
сите 269 | | | веќе видена

Моделот и плејбој зајачица Дани Матерс, поради инвазија на приватноста заработила прекршочна пријава поради која би можела да оди во затвор. Поради тајното ...
сите 11 | | | веќе видена

Новинарите во неколку наврати му поставија прашање на Трамп во врска со Русија, меѓутоа не добија одговор од американскиот претседател. Претседателот на САД, ...
сите 372 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за Н1 телевизија рекол дека не му бил пријатен начинот на кој српските службеници ги коментирале случувањата во Македонија, но ...
сите 179 | | | веќе видена

Бакнежот на Александра Томас и Скот Џонс за време на конфликтите и немирите во Ванкувер влезе во историјата како еден од најпознатите бакнежи на сите времиња. ...
сите 5 | | | веќе видена

Австриецот Марсел за прв пат се појавил на телевизија во 2015 година. Тогаш имал дете и започнал врска со Керстин. Таа родила уште две девојчиња. Но, тие се ...
сите 8 | | | веќе видена

next