Index24.mk

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан попладнево во Скопје ги почна средбите со лидерите на политичките партии што се застапени во македонското Собрание, на ...
сите 122 | | | веќе видена

Можностите за играње натпревари и напредок се големи кога школата е дел од Ракометната академија Вардар. Во текот на годината се игра Вардар Јуниор лигата, а ...
сите 152 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со членовите на Извршниот комитет на партијата Никола Попоски и Никола Тодоров оствари средба со ...
сите 63 | | | веќе видена

Синовите на босот на мексиканскиот нарко-картел Синалоа, Хоакин Ел Чапо Гузман, кој минатиот месец беше екстрадиран во САД, биле ранети во напад за кој го ...
сите 2 | | | веќе видена

Експлозијата се случила во нуклеарната електрана во Фламанвил, на северозападот на Франција, јавуваат локалните медиуми и додаваат дека има повредени. ...
сите 16 | | | веќе видена

Европскиот суд за човековите права донесе пресуда во врска со случајот на новинарите кои беа физички отстранети од собраниското обезбедување на седницата за ...
сите 52 | | | веќе видена

Поголемиот дел од Европејците би сакале да биде воведена забрана за имиграција на државјаните од земјите со мнозинско муслиманско население, покажало ...
сите 16 | | | веќе видена

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, денеска, на маргините на Министерскиот состанок за Западен Балкан што се одржува во Скопје, ќе има ...
сите 163 | | | веќе видена

Новиот вид на течен кристал би можел да ја подобри резолуцијата и енергетската ефикасност на телевизорите и компјутерските монитори. Научниците успеале да ...
| | веќе видена

Должината на нозете на Каролин Артур изнесува импресивни 130.8 сантиметри. Оваа двојна мајка од Мелбурн спаѓа во групата жени со најдолги нозе на светот, но ...
сите 3 | | | веќе видена

Солта не е само намирница која е дел од Вашите оброци, тој е и сојузник на Вашата убавина, посебно кога станува збор за косата. Оваа состојка е значајна за ...
сите 2 | | | веќе видена

Дваесет години откако Том Стрејнџер ја силувал Тордис Елву, силувачот и неговата жртва се нашле очи в очи, и тоа во телевизиска емисија. Тордис имала 16 години ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, има голем пријател во центарот на Европската унија, што при посетата на Будимпешта јасно му дал до знаење премиерот на ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Белград вчера во околу 10:30 часот на улица Јован Бјелич во населбата Браќа Јерковиќ на Вождовац, експлодирал автомобил во движење. Едно лице е потешко, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Мичио Каку, еден од најпознатите физичари на денешницата и автор на бројни бестселери, го откри најмоќното оружје на Соединетите Американски Држави. Мнгоумина ...
| | веќе видена

Грешката не би била толку очигледна, доколку емисијата не одела во живо. Камерманот на шпанската емисија "Splash!" станал вистински хит откако на интернет се ...
сите 2 | | | прочитана: 156 | веќе видена

next