Index24.mk

Објавени се првите снимки од најголемата воена вежба во историјата на вооружените сили на Северна Кореја - сето ова се случува во моментот кога односите помеѓу ...
сите 222 | | | веќе видена

Во прашање била најтешката одлука која ја донела во животот - но апсолутно вредело Мајка на две деца одлучила да се откаже од шеќерот, а тоа што и' се случило ...
сите 8 | | | веќе видена

Нашата годинешна преставничка на Евровизија, Јана Бурческа со промотивно видео од Скопје се претстави пред евровизиските фанови. Јана во Киев, ќе ја исполни ...
сите 10 | | | веќе видена

Гарсоњери во Грција може да се најдат и за само 6.000 евра, „благодарејќи“ на економската криза во оваа земја и падот на цената на недвижностите. Меѓутоа, пред ...
сите 7 | | | веќе видена

Најпознатата светска „плус сајз“ манекенка едвај избегнала незгода на црвениот тепих на гала вечерта на магазинот „Time“ во Њујорк, додека им позирала на ...
сите 18 | | | веќе видена

Дали сте забележале некои од филмските сцени во кои актерите пијат или глумат дека пијат? Епа, во некои од тие филмски сцени, тие навистина испиле некоја чашка ...
сите 10 | | | веќе видена

Данокот за американски компании ќе се намали на 15 отсто од сегашните 35 отсто, рекол министерот за финансии на САД Стивен Менчин. Тој во разговор за ...
сите 78 | | | веќе видена

НАТО Алијансата ги зајакнува разузнавачките активности во близина на руските граници, изјави началникот на Генералштабот на руската војска, Валериј Герасимов. ...
сите 222 | | | веќе видена

Протекоа нови фотографии од славниот холивудски актер Бред Пит, кои многу ги загрижиле неговите фанови. По разводот од славната актерка Анџелина Џоли, Бред Пит ...
сите 21 | | | веќе видена

Дастон Холовеј од Тексас ја "фатил" својата девојка во кревет со друг, но наместо бурна, насилна реакција, тој направил нешто што никој не го очекува. На ова ...
сите 21 | | | веќе видена

Северна Кореја тврди дека австралискиот град Дарвин ќе биде центар на нуклеарна војна, обвинувајќи ги САД дека ја користат Австралија за да се подготват за ...
сите 222 | | | веќе видена

Дописничката на RT ја збунила шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини, со прашање за француските избори. На прес-конференцијата со шефот на ...
сите 77 | | | веќе видена

Флин добил повеќе од 33.000 долари само за да дојде на гала-вечерата која во декември, 2015-та година, ја организирала мрежата RT , на која седел веднаш до ...
сите 21 | | | веќе видена

next