Index24.mk

Сара Бегби и Бетани Силкокс со години работеле како дел од персоналот на јахти на богаташи. Силкокос така им служела на бизнис луѓе и членови на кралски ...
сите 3 | | | веќе видена

Режисерот Александар Мандиќ, кој беше ангажиран во директниот телевизиски пренос на погребот на Јосип Броз Тито, на 8 мај 1980 година, ексклузивно открива во ...
сите 25 | | | веќе видена

Во Турција денес е издаден налог за апсење на маж кој удрил жена во минибус во Истанбул, бидејќи носела шорц во текот на муслиманскиот свет месец Рамазан, ...
сите 11 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп, рекол дека на ѕидот долж јужната граница со Мексико би требало да се постават соларни панели, што би помогнало тој ...
сите 112 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, авион на НАТО му се приближил на авионот во кој летал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу кон руската енклава Калининград ...
сите 25 | | | веќе видена

етото е време на високи температури, но при високи температури многу побрзо се разможуваат и бактериите. Многумина сметаат дека со храна можеме да се отруеме ...
сите 23 | | | веќе видена

Маж кој наводно има 128 години од Салта во Аргентина, тврди дека всушност тој е поранешниот нацистички лидер Адолф Хитлер, и дека последните 70 години ги минал ...
сите 20 | | | веќе видена

Жената која поминала една година во Јужна Кореја пред да отпатува во Северна Кореја во 2011 година, раскажала дека се плаши оти споменатата туристичка агенција ...
сите 55 | | | веќе видена

Одговорите на сите прашања лежат во Уставот на Република Македонија и Законот за надворешни работи. Почитувањето на истите нема алтернатива, реагира ...
сите 57 | | | веќе видена

Понекогаш ви доаѓа едноставно да се спакувате и да го напуштите човештвото заминувајќи да живеете на пуст остров само со куче кое би ви правело друштво? Исто и ...
сите 17 | | | веќе видена

Поголем дел од Европа денес се препотува, но тоа е само почеток на топлотниот бран, најголем од 2005. година во Франција. Лондон се подготвува за најтоплиот ...
сите 55 | | | веќе видена

next