Index24.mk

Гневна толпа која се насобра пред од катедралата Сент Клементс каде што се одржуваше миса за настраданите во катастрофалниот пожар во лондонската кула Гренфел ...
сите 28 | | | веќе видена

Минимална плата од 12 илјади до крајот на годинава и 16 илјади денари до крајот на мандатот. Владата ветува, синдикатите притискаат, бизнисмените негодуваат, ...
сите 9 | | | веќе видена

Чекаат алергиската реакција да им се покаже на лицата, да потечат и да се изобличат, ги сликаат па ги објавуваат на социјалните мрежи. Австралија ја зафати нов ...
сите 3 | | | веќе видена

Путин порача дека е изненаден од фактот што Џејмс Коми го снимил разговорот со претседателот на САД, Доналд Трамп и потоа тоа им го предал на медиумите „во ...
сите 70 | | | веќе видена

Стефан Чернетиќ бил приведен во Италија бидејќи со години се претставувал како "Принц од Црна Гора и Македонија". Тој на овој начин измамил многу богати луѓе, ...
сите 46 | | | веќе видена

Фестивалот кој веќе 12-та година шири насмевки, вечерва ќе биде спектакуларно отворен со парада на сите учесници, кои ќе имаат музичка поддршка од Градскиот ...
сите 39 | | | веќе видена

Суперкупот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед на 8 август во Скопје ги наполни хотелите и неколкукратно ги дигна цените за ноќевање во август. Во ...
сите 24 | | | веќе видена

Откако започна постапката за разрешеување на јавниот обвинител Марко Зврлевски се зострува и трката за избор на неговиот наследник. Засега се шпекулира со ...
сите 99 | | | веќе видена

„Адиент", глобалниот лидер во областа на производство на автомобилски седишта, денес официјално го најави отворањето на својата нова фабрика за производство на ...
сите 16 | | | веќе видена

Лондон и денеска се разбуди со неверување откако пред два дена во огнена стихија целосно изгоре една 27 катница во центарот на градот. Англиските медиуми ...
сите 10 | | | веќе видена

Една од главните грижи на Багдади беше да не го издаде некој од блиските соработници. САД за неговото апсење нудат 25 милиони долари. Лидерот на ДАЕШ, Ибрахим ...
сите 43 | | | веќе видена

Професионални стриптизети споделуваат фотографии од нив од зад сцената. Фотографиите ги покажуваат изведувачките кои се насладуваат во своите "плодови" од ...
сите 2 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана, Џејмс Матис и неговиот катарски колега Калид Ал Атија потпишаа договор вреден 12 милијарди долари за продажба на борбени ...
сите 107 | | | веќе видена

И покрај тоа што во овие држави-клиенти, активистите секојдневно се борат за опстанок во исклучително репресивните системи, британската влада и натау ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Се заострува дипломатскиот скандал помеѓу Катар и низа арапски држави, но во исто време, на другиот крај на Блискиот исток, се формира нова држава - на ...
сите 91 | | | веќе видена

Како што пренесуваат одредени американски медиуми, Доналд Трамп можеби и воопшто не бил свесен дека во Катар се наоѓа најголемата воена база на Американците на ...
сите 100 | | | веќе видена

next