Index24.mk

Анџелина Џоли и по разводот со Бред Бит ја продолжува својата хуманитарна работа. Во четвртокот таа се сретнала со Архиепископот од Кантербери, но на средбата ...
сите 24 | | | веќе видена

На натпреварот помеѓу Ростов и Луч Москва, за ракометарки родени до 2001. година, се случи нешто што не сме навикнати да гледаме на ракометните терени. ...
сите 4 | | | веќе видена

За него била организирана голема потрага. Бидејќи станувало збор за мала средина и заедница во која сите меѓусебно се познаваат, волонтерите кои ја покренале ...
сите 3 | | | веќе видена

Пакетот предлози, вклучувајќи и мерки за туризам и риболов, но и заедничка електронска валута, ќе биде претставен во текот на разговорите помеѓу Русија и ...
| | веќе видена

Снимкава е од утрово, влез на Скопје – Хиподром, обично возам побрзо до крај на лева лента – АВТОПАТ – но, утрово возев под дозволеното и десно – СРЕЌА – ...
сите 9 | | | веќе видена

Манекенката Шарлот Мекини (23) неодамна уживала на плажа во Мајами и на светлината од сонцето ги открила сите свои атрибути. Убавата русокоса не и` оставила ...
сите 6 | | | веќе видена

Ријалити ѕвездата се појавила на гламурозната забава во Лос Анџелес во најшокантна комбинација. Ѕвездата на реалното шоу "Жените на кошаркарите", се појавила ...
сите 2 | | | веќе видена

Благодарение на луѓето кои спасиле жива глава со бегство од Северна Кореја, светот дознал за хорорите кои се случуваат таму. Недостигот на човекови права, ...
сите 111 | | | веќе видена

Турската копманија „Лимак“ почна да го подготвува теренот за изградба на тунел во должина од 800 метри долж Јужниот Булевар. Поради тоа подолго време ќе биде ...
сите 7 | | | веќе видена

Од партијата на СДСМ информираа дека за еден час до Собранието на РМ ќе ја поднесат иницијативата за продолжување на конститутивната седница. Ова беше најавено ...
сите 517 | | | веќе видена

Ви препорачуваме овој викенд да го започнете во Скај Бар. На осмиот кат од хотелот Руссиа е сместен еден прекрасен амбиент кој преку ден овозможува мир и ...
| | веќе видена

Во Вардар Јуниор лигата се радуваме на секој добар резултат и добра игра на нашите екипи. Тоа е одраз и на трудот на тренерите кои ги учат момчињата да го ...
сите 27 | | | веќе видена

Снимките од надзорните камери ги покажуваат последните моменти од животот на Британката Даниеле МекЛоглин, пред да биде брутално убиена и силувана во индискиот ...
| | веќе видена

Специјалците од воената морнарица на САД, познати како „фоки“ (Navy SEAL) , кои го ликвидираа Осама Бин Ладен, за прв пат изведуваат воени маневри со цел напад ...
сите 109 | | | веќе видена

Група американски сенатори, повеќето од Републиканската партија, побарале од новоименуваниот државен секретар, Рекс Тилерсон, неодложно да го истражи трошењето ...
сите 32 | | | веќе видена

Кој нема да работи - ќе мора да плати данок. Декретот кој што го донесе Александар Лукашенко предизвика масовни протести во Белорусија. Токму вакви вести не ...
сите 7 | | | веќе видена

next