Index24.mk

Првата несреќа во која учествувала гордоста на американската стратешка авијација, " B-2 Spirit " со име "Духот од Канзас", се случила во февруари 2008. година. ...
сите 4 | | | веќе видена

На многу гледачи на BBC пред два дена им било непријатно додека ја гледале информативната емисија на тој телевизиски канал. Водителот на вестите, Хју Едвардс, ...
сите 14 | | | веќе видена

Изабел Бистон од Австралија одлучила да го трансформира својот изглед. За да успее во тоа, одлучила во својата исхрана да воведе еден вид на намирници кои ги ...
сите 10 | | | веќе видена

Политичкиот експерт од американскиот портал за меѓународни односи "National Interest" , Тед Гален Карпентер, ја објави анализата за моменталната ситуација на ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со партиска делегација вчера пристигна во тридневна работна посета на Брисел. Во Европскиот парламент Груевски се ...
сите 255 | | | веќе видена

Кралот на Саудиска Арабија денес го прогласил својот син Мохамед бин Салман за престолонаследник, а оваа одлука дошла во турбулентно време за целиот регион. ...
сите 24 | | | веќе видена

Се повеќе венчавки има надвор од Матично. Скопјани на различни локации го кажуваат судбинското “ДА”. Секојдневно се зголемува бројот на брачни двојки во ...
| | веќе видена

80-годишниот пензиониран агент на британската тајна служба „МИ5“ - Џон Хопкинс призна неверојатна низа на убиства, тврдејќи дека му преостануваат уште неколку ...
сите 21 | | | веќе видена

Англискиот научник Стивен Хокинг предупредува дека Земјата е под закана, повторувајќи ги неговите верувања дека луѓето треба да ја напуштат планетата во ...
сите 16 | | | веќе видена

Британски пратеник ја обвинил Владата на Велика Британија за прикривање на доказите за причината на пожарот во "Grenfell Tower" , што се повеќе личи на работа ...
сите 24 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјавил дека идеите на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „голема Албанија“ се лоши и ...
сите 61 | | | веќе видена

Криси Тајген одлучила да го изненади нејзиниот сопруг Џон Леџенд за "Денот на таткoвците" и многумина се согласуваат дека таа дефинитивно успеала во тоа. ...
сите 3 | | | веќе видена

next