Index24.mk

Интервју со младата ѕвезда Јово Бурне кој им ги освои срцата на многумина со неговите исклучиво патриотски и емотивни говори пред граѓаните на Република ...
сите 312 | | | веќе видена

Можеби зачудува, но тетовската полицијанајчесто има работа со интернет-криминал. Неодамна Британец побарал помош од тетовската полиција кога сфатил дека ...
сите 33 | | | веќе видена

„Плус сајз“ моделот и заштитното лице на производителот на долна облека „Aerie“ Искра Лоренс, долго време се борела со предрасудите поради својот изглед, а ...
сите 7 | | | веќе видена

Движењето влијае позитивно на активностите на мозокот, но и на здравјето на срцето, губитокот на тежината, густината на коските и нивото на холестеролот, ...
сите 16 | | | веќе видена

Песокот е барана роба. Во некои делови на светот луѓето вложуваат сериозни напори за да стигнат до него. "Песок мафијата" во Индија се користи за заплашување, ...
сите 16 | | | веќе видена

Љубителите на теориите на заговор тврдат дека роверот на НАСА на Марс пронашол остаток од дрва, како и вонземјански череп. Роверот "Curiosity" инаку редовно ...
сите 14 | | | веќе видена

Полската авиокомпанија Лот на многу оригинален начин го прослави патувањето на 500.000 патник со авионите „дримлајнер“. Сите присутни на аеродромот останаа ...
сите 21 | | | прочитана: 630 | веќе видена

Двајца поранешни директори на „Маѓар телеком“, Елек Штрауб и Андраш Балог, се согласиле да платат парични казни и прифатиле забрана за вршење дејност за да се ...
сите 56 | | | веќе видена

Казната е како резултат на инцидентите што се случија за време на реванш полуфиналето во Купот на Македонија меѓу Шкендија и Вардар, кога по конфликтот меѓу ...
сите 123 | | | веќе видена

Амбасадата на САД во Белград доставува извештај од американските тајни служби во кој пишува дека во нареднте 12 месеци може да дојде до распад на НАТО и општа ...
сите 14 | | | веќе видена

Откако Јоханес Хан најави можно редефинирање на односите помеѓу Брисел и Анкара, се огласи турскиот претседател кој што најави слични мерки. Турскиот ...
сите 65 | | | веќе видена

Вториот круг на француските претседателски избори се сведе на борба помеѓу Емануел Макрон, социјален либерал кој ја претставува ЕУ и евроскептичната Марин Ле ...
сите 293 | | | веќе видена

Во модните кампањи изгледа совршена, но на фотографиите кои не се обработувани во Фотошоп не е беспрекорна. Дуцен Крос вчера во Мајами го покажала својот ...
сите 5 | | | веќе видена

Полицајката Хана Хаверс, ја дуплирала својата плата од 5.000 евра месечно кои ги заработува како стриптизета. Работи само 12 ноќи во месец и вели дека го ...
сите 10 | | | веќе видена

Дејвид Лопез, татко на славната пејачка Џенифер Лопез, 30 години е член на скиентолошката црква, која сега го довела до финансиски крах. Дејвид Лопез открил ...
сите 58 | | | веќе видена

Додека известувал од лице место за телевизија, се случило нешто што навистина не го очекувал.. Новинарот Лу Сјаодунг во рака држи чадор и зборува за тоа какво ...
сите 10 | | | веќе видена

next