ТВ Орбис

Три пати вратен на бис по редовната програма, едно музичко изненадување за публиката и роденденско изненадување за директорот на Центарот за култура, беше дел ...
сите 14 | | | веќе видена

Фондација за одржлив економски развој ПРЕДА Плус која во соработка со Здружението на студенти и младинци со хендикеп (ЗСМХ) го имплементира проектот ,,Градење ...
сите 38 | | | веќе видена

Тамара Јорданоски (17) од Прилеп и нејзиното момче Џовани Санторо (18) загинале во саботата вечер во тешка сообраќајна несреќа во предградие на Сиднеј, ...
сите 13 | | | веќе видена

Научници открија дека белите дробови не само што служат за дишење, туку и за производство на тромбоцити, крвни зрнца значајни за згрутчувањето на крвта, ...
сите 14 | | | веќе видена

Сексуалните трауми и недостатокот на самодоверба понекогаш го тераат човекот да избира меѓу реалноста и симулацијата. Избегнување на вистинското во интимниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Илјадници Австралијанци се евакуирани денес, пред зори поради многу силен циклон кој го погодил Квисленд, и кој достигнал сила од 300 км/ч. Премиерката на ...
сите 25 | | | веќе видена

Премиерот на Србија Александар Вучиќ денеска во Москва треба да се сретне со претседателот на Русија Владимир Путин. До ова доаѓа пред претседателските избори ...
сите 54 | | | веќе видена

Глобалната организација на Часот на планетата Земја објави специјална фотографија направена на Водно во Скопје, на која пишува #EarthHourMK, која беше ...
сите 166 | | | веќе видена

next